ZNAJDŹ PRODUKT

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

24 października 2016

Królewskie rozwiązania - biuro Sygnity SA w kompleksie Royal Wilanów

Jeden z najnowocześniejszych biurowców w stolicy. Położony na przedpolu Pałacu Wilanowskiego, wpisany w oś królewską. Prestiżowa lokalizacja i doskonała jakość wykończenia.

 

W kompleksie Royal Wilanów, bo o nim mowa, mieści się m.in. biuro zarządu Sygnity SA, firmy doradczej  z branży IT działającej od ponad 20 lat w Polsce. W obiekcie klasy A+ o powierzchni 5,5 tys. m2, zastosowano innowacyjne rozwiązania sufitowe ROCKFON.

Biuro, w którym chce się pracować

Nowoczesne obiekty biurowe w prestiżowej lokalizacji Royal Wilanów Centrum Biznesowe są jasne i przestronne, dzięki zastosowaniu otwartych przestrzeni i przeszkleń. Wszystko to w duchu zrównoważonego budownictwa. Duże okna i twarde materiały wykończeniowe powodują jednak spore problemy z akustyką pomieszczeń.  Dlatego też architekci wnętrz muszą przykładać dużą wagę nie tylko do designu dostępnych rozwiązań, ale także ich użyteczności, wykończenia i wyposażenia gwarantującego akustyczny komfort pracy. Badania pokazują bowiem, że przestrzenie przyjazne pod względem akustyki, oświetlenia i temperatury wpływają na dobre samopoczucie, produktywność i zadowolenie pracowników. Idąc o krok dalej - przyjazne biuro to mniejsza absencja, a  nawet rotacja personelu. Jednak utrzymanie równowagi pomiędzy komfortem akustycznym a ogrzewaniem i chłodzeniem oraz efektywnością energetyczną zazwyczaj nie jest łatwe.

Mono znaczy jedyny w swoim rodzaju

– Aby zapewnić optymalne środowisko akustyczne zdecydowaliśmy się na wybór systemu ROCKFON® Mono® Acoustic. Produkt ten był dla nas rozwiązaniem niejako naturalnym. Musieliśmy zaaranżować słabą akustycznie przestrzeń, w której zastosowano posadzkę wylewaną w postaci żywicy i bardzo dużo przeszkleń – mówi Krzysztof Skłodowski, architekt z biura ks architekci, specjalizującego się w projektowaniu wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. - Szukaliśmy sposobów na wytłumienie hałasu. Inwestorowi zależało na uzyskaniu poprawy akustycznej i jednolitym wyglądzie sufitu, w odróżnieniu od tego, który uzyskujemy, stosując klasyczne rozwiązania modułowe. Już wcześniej w realizacjach stosowaliśmy system Mono, dlatego też wydał nam się idealnym rozwiązaniem w tym przypadku. Ostatecznie sufit, jako nieodłączny element przestrzeni biurowej, spełnił wszystkie wyśrubowane  wymagania i po prostu świetnie wygląda – dodaje architekt.

Mono okiem wykonawcy

- Rocznie wykonujemy kilkanaście zleceń. W naszej pracy w zasadzie nie ma dwóch zbliżonych do siebie realizacji. Jedno, co je łączy, to powierzchnia strefy nadsufitowej, która  jest z reguły zbyt mała dla potrzeb pracy urządzeń – mówi Krzysztof Połeć, kierownik kontraktów w firmie Dekorator, certyfikowany wykonawca ROCKFON. -  Tak też było i w tym przypadku. Z uwagi na liczne wnęki i elementy wykończeniowe musieliśmy się bardzo postarać, by je poprawnie zabudować, tak, żeby wszystko działało bez zarzutu. Mimo licznych wyzwań, dzięki systemowi ROCKFON Mono Acoustic, który jest pokrywany tynkiem akustycznym, udało nam się uzyskać jednolitą, absolutnie gładką powierzchnię dźwiękochłonną bez spoin – dodaje.
Mono podnosi standardy

ROCKFON Mono Acoustic tworzy gładką, jednolitą powierzchnię bez widocznych łączeń. Zapewnia pełną swobodę projektowania powierzchni – od standardowych płaskich, po falujące, czy zakrzywione – białe i kolorowe.
Poza nieograniczonymi możliwościami projektowania produkt posiada coraz częściej oczekiwaną od sufitów cechę: wysoką dźwiękochłonność, która poprawia akustykę pomieszczenia. Skalna wełna mineralna stanowiąca rdzeń produktu zapewnia oprócz komfortu akustycznego i cieplnego, również wysokie bezpieczeństwo pożarowe (najwyższa klasa reakcji na ogień – A1).

Nowe budynki i renowacje

ROCKFON Mono Acoustic dopasowuje się do charakteru każdego pomieszczenia. Jego ponadczasowy, elegancki monolityczny wygląd doskonale współgra z architekturą nowoczesnych budynków, jak również podkreśla nieprzemijający styl i klasę historycznych
i restaurowanych budowli.
Wachlarz jego zastosowań jest szeroki – obszerne atria, mniejsze pomieszczenia; może być stosowany jako sufit o jednolitej, ciągłej powierzchni lub jako wyspy sufitowe. Pozwala na estetyczną integrację systemów oświetlenia, klimatyzacji, wentylacji, czy włazów inspekcyjnych.

Montaż

Idealny dla każdej przestrzeni, ROCKFON Mono Acoustic można montować jako podwieszany przy użyciu konstrukcji ROCKFON System T35 Monolithic lub bezpośrednio do istniejącego sufitu lub stropu. Sufit ROCKFON Mono Acoustic jest wykonywany przez Certyfikowanych Wykonawców, którzy ukończyli program szkoleniowy z zakresu montażu ROCKFON Mono Acoustic prowadzony przez ROCKFON.


Czytaj więcej:


> AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI
Contact

Basket

Samples

    Documentation

      Place order