ZNAJDŹ PRODUKT

Korzyści ze sprawnego montażu

Zalety skalnej wełny mineralnej zapewniają optymalny proces montażu.

Produkty ROCKFON są lekkie i łatwe do przycinania, co ułatwia pracę wykonawców.

Niewielka masa

Materiały ROCKFON, wykonane ze skalnej wełny mineralnej, są o 50% - 80% lżejsze od paneli gipsowych i płyt wytwarzanych w procesie mokrym. Dzięki ich niewielkiej masie można znacząco skrócić czas montażu.

Płyty Rockfon w krawędziach typu A i E można instalować w konstrukcji RockLink XL. W systemie tym profile nośne montowane są co 1800 mm, dlatego liczba elementów konstrukcji i mocowań jest o 20% mniejsza niż w tradycyjnych systemach konstrukcji. System RockLink XL znaczenie zmniejsza koszty i czas montażu sufitu.

Do montażu sufitów z ukrytą krawędzią, Rockfon oferuje system RockLink D-XL, który nie wykorzystuje szyny schodkowej Z. Profile nośne rozmieszczone są co 1800 mm, dzięki czemu zarówno koszty materiałowe jak i czas montażu są mniejsze o 20%.

Łatwość cięcia

Niższa gęstość produktów ze 100% skalnej wełny mineralnej, pozwala je ciąć jednym ruchem. Wpływa także na ich niższą masę i lepsze własności w zakresie pochłaniania dźwięku.

Płyty Rockfon można ciąć zwykłym nożem do wykładzin czy tapet. Podczas cięcia nie powstaje pył, dlatego czynność tą można wykonywać wewnątrz budynku.

Mniej odpadów

Łatwość cięcia zwiększa dokładność i estetykę wykończenia sufitu. Minimalizuje także ilość strat materiałowych i odpadów powstających w trakcie montażu.

Elastyczność

Jednymi z ważniejszych wskaźników efektywności pracy wykonawców jest terminowość. Dzięki temu, że sufity Rockfon nie wymagają aklimatyzacji i można je montować nawet wtedy, gdy budynek nie jest ogrzewany, a system HVAC (klimatyzacji i wentylacji) nie został jeszcze uruchomiony, pomagamy w dotrzymywaniu harmonogramu prac instalacyjnych.

Pomimo iż zaleca się składowanie sufitów Rockfon pod zadaszeniem, mają one, w porównaniu z podobnymi wyrobami, wyższą odporność na wilgotność..