ZNAJDŹ PRODUKT

Odporność na wilgoć

Sufity Rockfon są stabilne wymiarowo nawet do 100% wilgotności względnej powietrza

W obiektach w trakcie budowy, które nie są odpowiednio uszczelnione lub gdzie materiały jeszcze nie wyschły mogą pojawić się problemy z wilgotnością. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, iż w pomieszczeniach wilgotnych, np. na pływalniach, w pomieszczeniach sanitarnych czy kuchniach, poziom wilgotności jest z reguły bardzo wysoki.

Sufity podwieszane powinny być zaprojektowane tak, aby nie traciły wytrzymałości na zginanie połaci i/ lub utraty nośności z powodu szkodliwego poziomu wody i kondensacji pary wodnej przenikającej do wnętrza lub skraplającej się na powierzchni sufitu. Dotyczy to całego przewidywanego okresu użytkowania.

Większość produktów ROCKFON o standardowych wymiarach zaliczana jest do klasy 1/C/0N. Oznacza to, że  zachowują one stabilność wymiarową nawet do 100% wilgotności względnej powietrza. Ponieważ wilgotność panująca wewnątrz budynku nie wpływa na jakość płyt ROCKFON, mogą one być instalowane w zakresie temperatur otoczenia od 0ºC do 40ºC.
Oznacza to również, że nie wymagają one aklimatyzacji i mogą być instalowane na bardzo wczesnym etapie budowy (gdy okna nie są jeszcze zamontowane) bez ryzyka ich odkształcenia. Płyty sufitowe ROCKFON zachowują swe doskonałe własności użytkowe nawet w pomieszczeniach, które są ogrzewane rzadko bądź wcale.

Produkty Rockfon wykonane są ze skalnej wełny mineralnej, która jest materiałem nieorganicznym i hydrofobowym (odpornym na wilgoć), dlatego też są odporne na rozwój szkodliwych mikroorganizmów.

  Contact

  ZNAJDŹ PRODUKT

  Basket

  Samples

   Documentation

    Place order