ZNAJDŹ PRODUKT

Biura

Czasy kiedy biuro stanowiło szarą, ponurą przestrzeń z głośnymi holami dawno już minęły.

Rosnąca świadomość pracodawców oraz rozwój regulacji prawnych spowodowały, że dzisiejsze obiekty biurowe  posiadają jasne, przestrzenne wnętrza, które są bezpieczne i pełne inspiracji. ROCKFON, z bogatą ofertą sufitów o różnorodnych powierzchniach, krawędziach i kolorach, daje nieograniczone możliwości designu. Międzynarodowe doświadczenie oraz wieloletnia współpraca z architektami pozwalan nam  być ekspertem w zakresie projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych.

Interakcje

Zgodnie ze współczesnymi teoriami zarządzania, pracownicy są bardziej kreatywni, gdy mogą swobodnie wymieniać się poglądami i pomysłami w inspirującym otoczeniu. Dlatego wolne przestrzenie biurowe, powstałe przekształcane są w strefy nieformalnych spotkań i interakcji. W zakątkach i na korytarzach coraz częściej rozstawia się wygodne meble do prowadzenia nieformalnych spotkań. Wysokie ściany działowe zostały zastąpione niskimi przegrodami lub całkowicie usunięte.

Takie rozwiązania mają jednak zasadniczą wadę - prowadzone rozmowy mogą przeszkadzać innym, a ich nasilenie powoduje problemy z poufnością i koncentracją.

Elastyczność

Swoboda współpracy i poruszania się po biurze, podobnie jak zwiększone tempo zmian w dzisiejszym biznesie, zwiększa zapotrzebowanie na elastyczne układy przestrzenne. Organizacje wymagają tak zwanych „elastycznych wnętrz” (ang. „agile interiors”), które mogą być relatywnie szybko i łatwo rekonfigurowane. Jednak każda zmiana planu podłogi wymaga także dostosowania sufitu. Zapewnienia to dopasowanie warunków akustycznych wnętrz do zmieniających się potrzeb ich użytkowników, a także łatwy dostęp do instalacji i okablowania.

Otwartość - Przejrzystość ponad wszytko

Coraz większy nacisk organizacji na przejrzystość swojej działalności, prowadzi do chęci zaprezentowania swojego biura  jako element promujący wizerunek marki wśród gości oraz przyszłych pracowników. Projektanci tworzą inspirujące wnętrza, które odzwierciedlają energię i otwartość organizacji. Jednak niektórzy z nich nadają koncepcji otwartości ekstremalny wymiar, wystawiając na widok ukryte wcześniej miejsca, takie jak strefy produkcyjne czy sale konferencyjne, tworząc swego rodzaju akwaria.

Spotykane w tego typu budynkach duże okna i twarde materiały wykończeniowe, powodują jednak poważne problemy z akustyką pomieszczeń, a rosnące wykorzystanie masy termicznej wymaga od projektantów przemyślenia sposobu, w jaki wykorzystują sufity.

Zrównoważony rozwój

Zjawisko masy termicznej to tylko jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju budynków i zmniejszania ich wpływu na środowisko. Rośnie świadomość zrównoważonego budownictwa, a niektórzy deweloperzy i architekci wychodzą z tą ideą poza ramy samej wydajności energetycznej, kładąc duży nacisk na komfort użytkowników. Badania pokazują, że przestrzenie przyjazne pod względem akustyki, oświetlenia i temperatury wpływają na dobre samopoczucie, produktywność oraz zadowolenie pracowników. Zmniejsza to ilość absencji i rotację personelu. Jednakże utrzymanie równowagi pomiędzy komfortem akustycznym a ogrzewaniem i chłodzeniem oraz efektywnością energetyczną nie zawsze jest łatwym zadaniem.

Możliwość przebudowy

Zaprezentowane trendy nie są domeną budynków nowopowstających. Dzięki modernizacji istniejących biur, także można zapewnić komfortowe miejsca pracy. Sprzyja to obniżaniu kosztów, zwiększaniu elastyczności działania i spełnianiu oczekiwań pracowników. W kryzysie właściciele nieruchomości komercyjnych chętnie je odnawiają. Ma to wpływ na ich konkurencyjność na rynku najemców, którzy preferują nowoczesne wnętrza o wysokim standardzie wykończenia w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji.

Pod niektórymi względami, projekt renowacyjny może stanowić większe wyzwanie, niż budowa nowego budynku. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, że remont nigdy nie zaczyna się od stanu zerowego.  Ważne jest żeby wybrane rozwiązanie w zakresie sufitów efektywnie optymalizowało istniejący i przyszły układ modernizowanej przestrzeni.

  Contact

  ZNAJDŹ PRODUKT

      

  Basket

  Samples

   Documentation

    Place order