ZNAJDŹ PRODUKT

Służba zdrowia

Stworzenie wygodnego, bezpiecznego i przyjaznego dla pacjentów środowiska to główny cel architektów.

 Projektowanie stało się kluczowym elementem w procesie budowy obiektów opieki zdrowotnej. Administratorzy szpitali wciąż poszukują sprawdzonych i ekonomicznych rozwiązań, aby poprawić wyniki we wszystkich obszarach, od bezpieczeństwa pacjentów aż po utrzymanie wydajności pracowników.  Dlatego też projektowanie nowoczesnych obiektów medycznych to nie tylko estetyka ale również akustyka, higiena, bezpieczeństwo ogniowe oraz przyjazne dla środowiska.

Design jest jedną z ważniejszych kwestii, które trzeba wziąść pod uwagę w przypadku obiektów służby zdrowia. Ich architektura wnętrza skupia się na odzwierciedleniu ciepła i troski, którą objęty jest pacjent. Obecnie odchodzi się od surowej, zimnej atmosfery obiektów szpitalnych poprzedniej generacji. Zamiast tego, większy nacisk kładzie się na stworzenie bardziej przyjaznego środowiska. Łączy się wiele różnych elementów wystroju w estetyczną całość, przywodzącą na myśl wnętrze hotelowe.

Higiena

Materiały budowlane wykorzystywane w obiektach służby zdrowia, muszą łączyć w sobie trwałość powierzchni z jej dobrymi właściwościami higienicznymi oraz możliwością łatwego czyszczenia i dezynfekcji. Wszystko to z jednoczesnym zachowaniem ich podstawowych właściwości funkcjonalnych i estetycznych. Nie powinny również wpływać negatywnie na czystość powietrza, która jest bardzo istotna dla zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażeń na terenie całego obiektu.

Komfort akustyczny

Wysoki poziom niepożądanych dźwięków, może oddziaływać negatywnie na pacjentów oraz personel medyczny. Właściwy komfort akustyczny przyczynia się do procesu leczenia oraz tworzy pozytywne środowisko pracy. Wysokiej jakości sufity ROCKFON to bezpieczne rozwiązanie, pomagające poprawić stopień zrozumienia mowy. Dzięki nim, można uzyskać optymalny komfort akustyczny, a komunikacja między lekarzem i pacjentem pozostaje poufna.

Ochrona środowiska

Szpitale i inne obiekty służby zdrowia są stale odnawiane, adaptowane i rozbudowywane. To pociąga za sobą szereg wyzwań: ekonomicznych i  społecznych.  ROCKFON oferuje trwałe, uniwersalne sufity z naturalnego materiału, który może być w pełni poddany ponownemu przetworzeniu.

  Contact

  ZNAJDŹ PRODUKT

  Basket

  Samples

   Documentation

    Place order