Oceniając wkład danego produktu w gospodarkę zamkniętego obiegu, należy ocenić kilka aspektów.
1. Co stanie się z samym produktem po zakończeniu jego cyklu życia? Czy zostanie przetworzony w pętli zamkniętej, czy otwartej?
2. Jakie inne materiały wtórne można wykorzystać do wytworzenia danego produktu? Czy nastąpi to w procesie upcyklingu, czy downcyklingu?
3. Czy istnieje niedobór innych wymaganych surowców pierwotnych i jaka jest efektywność ich wykorzystania?
1. Ponowne wykorzystanie naszych własnych zrównoważonych produktów w obiegu zamkniętym
Aby odejść od obecnej formy zużywania zasobów, wdraża się dziś model gospodarki zamkniętego obiegu, która przyczynia się do ograniczenia wpływu na środowisko, poprzez ponowne wykorzystywanie zasobów w wydajny i opłacalny sposób. Aby efektywnie wykorzystywać surowce, powinniśmy wytwarzać produkty jak najtrwalsze, jednocześnie zużywając jak najmniej zasobów.
- Żadna z naszych fabryk nie wysyła odpadów z wełny skalnej na składowiska.
- Postaw na zrównoważony produkt, wytwarzany w obiegu zamkniętym.
- Wełna skalna to materiał wielokrotnego użytku, w pełni nadający się do recyklingu.
W 2018 roku zgromadzono i przekazano do recyklingu 130 000 ton wełny skalnej. Jej jakość nie ulega degradacji, dlatego można ją przetwarzać wielokrotnie.
Recykling produktów Rockfon w obiegu zamkniętym
Aby odejść od obecnej liniowej konsumpcji, gospodarka o obiegu zamkniętym zmniejsza nasz ślad materiałowy poprzez ponowne wykorzystanie materiałów w sposób efektywny i opłacalny.
Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w firmie Rockfon — zobacz, jak przyczyniamy się do rozwoju gospodarki zamkniętego obiegu dzięki w pełni zrównoważonym materiałom budowlanym.