Co to jest LEED?

LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) jest znanym na całym świecie systemem oceny budynków opracowanym w USA przez organizację US Green Building Council (USGBC) w celu promowania bezpiecznego, zdrowego i środowiska budynku zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat LEED ma zastosowanie w różnych typach projektów, takich jak nowe budownictwo lub projekty renowacyjne oraz w różnych segmentach, na przykład budownictwie mieszkaniowym, opiece zdrowotnej, edukacji, handlu detalicznym i hotelarstwie.

People, Humans, Office, Working,

Co to oznacza, jeśli budynek uzyskał certyfikat LEED?

Budynki z certyfikatem LEED mają wiele wspaniałych zalet związanych z większą efektywnością ekonomiczną budynku oraz jego mniejszym wpływem na środowisko i dbałością o zdrowie użytkowników. Pod względem kosztów budynki z certyfikatem LEED zmniejszają wydatki związane z energią, wodą i odpadami, a także pozwalają na osiąganie znacznie lepszych ogólnych wyników, co prowadzi do większej przewagi nad konkurencją i zmniejszenia powierzchni pustostanów.

System LEED koncentruje się również na zdrowej jakości powietrza w pomieszczeniach i dobrym samopoczuciu użytkowników, a jednocześnie na zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i zużycia energii, pomagając w tworzeniu ekologicznych budynków zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Urban, Greenery, Plants

Pobierz nasze arkusze informacyjne dotyczące systemu LEED

 

Pobierz nasz arkusz informacyjny, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasze akustyczne sufity i panele ścienne mogą pomóc w uzyskaniu certyfikatu LEED.

Document cover of factsheet LEED
Stakeholder, Men, Planning, Building

Nadal masz pytania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

Powiązane studia przypadków