Sufity akustyczne zapewniają punkty certyfikacji DGNB

Gladsaxe House Company to biurowiec w kolorze metalu, w którym mieści się główna siedziba firmy NCC. Jest to pierwszy budynek biurowy, który uzyskał platynowy certyfikat DGNB w Danii. Wszystko sprowadza się do wyboru materiałów budowlanych, w tym sufitu akustycznego, a w przypadku atmosfery wnętrza ważne jest, aby rozważyć, w jaki sposób sufit akustyczny wpłynie korzystnie na przestrzenie.

Zrównoważony rozwój i recykling były priorytetem w pierwszym duńskim biurowcu mającym certyfikat DGNB. Wszystkie materiały budowlane mogą być poddane recyklingowi w przypadku przyszłych zmian, co stanowi ekologiczny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Podejście do zrównoważonego rozwoju, spełniające wymagania środowiskowe i ekonomiczne, jak również społeczna funkcjonalność przestrzeni pokazuje, dlaczego ten budynek biurowy jest pierwszym, który został nagrodzony w Danii. To doskonały przypadek, który pokazuje, jak w przyszłości będzie wyglądać miejsce pracy uwzględniające środowisko, ludzi i materiały.

Wybór zrównoważonych materiałów przyszłości

W branży budowlanej kluczową kwestią są materiały zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zastosowane tu materiały budowlane można po rozbiórce zdemontować i poddać recyklingowi, a nawet 90% użytego drewna posiada certyfikat FSC. Pozostałe 10% to drewno regenerowane i pochodzące z recyklingu z innych miejsc budowy. Tak więc cały proces jest zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dzięki zastosowaniu sufitów akustycznych Rockfon, zrównoważony rozwój obejmuje również sufity. Rockfon Tropic składa się z materiałów pochodzących z recyklingu wełny skalnej. Ponadto, materiały pochodzą z odpadów z innych gałęzi przemysłu. Pomaga to w przetwarzaniu odpadów na nowe produkty i sprawia, że cykl życia trwa dłużej przy bardzo małym wpływie na środowisko.

„Nasze panele akustyczne wykonane są z wełny skalnej, która pozyskiwana jest ze skał bazaltowych, naturalnie występujących w przyrodzie. Wełna skalna to nie tylko materiał zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale ma również wyjątkowe właściwości akustyczne” – wyjaśnia kierownik ds. specyfikacji w Rockfon, Finn Jørgensen.

Jak uzyskano dobrą atmosferę wnętrz?

90% kosztów firmowych jest związanych z pracownikami i ich dobrym samopoczuciem. Dlatego ważne jest, aby architekci od samego początku uwzględniali atmosferę wnętrz podczas ich projektowania. Dobra atmosfera w pomieszczeniach to znacznie więcej niż tylko ładne wnętrze. Jest to holistyczne podejście, które obejmuje dobry dźwięk i komfortowe aranżacje bez uciążliwych hałasów, optymalne wykorzystanie światła dziennego i kreatywne wnętrza. Sufity akustyczne zapewniają dobrą atmosferę w pomieszczeniach – nie tylko kontrolują dźwięk i zmniejszają pogłos, ale także zwiększają ilość światła dziennego oraz zapobiegają rozprzestrzenianiu się pleśni i bakterii.

Finn Jørgensen dodaje: „W budynku Gladsaxe Company House wybrano produkt Rockfon Tropic. Rockfon Tropic jest dobrym sufitem akustycznym zapewniającym dobrą akustykę i lepszą atmosferę wnętrz z naciskiem na dobre samopoczucie pracowników. Fakt, że konstrukcja posiada również platynowy certyfikat DGNB sprawia, że jesteśmy dumnym dostawcą”.

Gladsaxe Company House

Tobaksvejen
2860 Søborg
Dania

Nasze panele akustyczne wykonane są z wełny skalnej, która pozyskiwana jest ze skał bazaltowych, naturalnie występujących w przyrodzie. Wełna skalna to nie tylko materiał zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, ale ma również wyjątkowe właściwości akustyczne” – wyjaśnia kierownik ds. specyfikacji w Rockfon, Finn Jørgensen.

Finn Jørgensen

KIEROWNIK DS. SPECYFIKACJI W ROCKFON

Gladsaxe Company House

Kraj:Søborg, Dania
Architekt:Vilhelm Lauritzen Arkitekter
Fotograf:Svend Christensen
Produkty:Rockfon® Tropic
Krawędzie:E24
Wymiary:600 x 600, 1200 x 600

Powiązane studia przypadków