Po podjęciu decyzji o renowacji budynku ratusza w South Shields rada dystryktu South Tyneside zwróciła się do firmy Rockfon o pomoc w realizacji celów dotyczących zrównoważonego rozwoju. Początkowo odnowiono część budynku o powierzchni 350 m2 i utworzono zakład opieki zdrowotnej oraz salę komputerową. Obecnie realizowany jest plan obejmujący pełną renowację całego budynku o łącznej powierzchni 16 000 m2.

„W przypadku tego projektu kluczowe znaczenie miała możliwość przetworzenia dostępnych odpadów” – wyjaśnił Gary Morgan, architekt rady dystryktu South Tyneside. „Dzięki oferowanej przez Rockfon usłudze przetwarzania mogliśmy zdemontować wszystkie płyty z włókien mineralnych wytwarzane w procesie mokrym, spakować je i wysłać do fabryki ROCKWOOL w Walii, gdzie poddano je recyklingowi. Następnie wybraliśmy nowe płyty sufitowe Rockfon Koral, które spełniały nasze wysokie wymagania dotyczące właściwości i wyglądu”.

Do fabryki ROCKWOOL w celu przetworzenia trafiły dwie i pół palety produkowanych przez konkurencję płyt wytwarzanych w procesie mokrym. Pozwoliło to ograniczyć ilość odpadów związanych z renowacją przekazanych na składowisko oraz pomogło w realizacji celu AIS Ceilings Sustainability Partnership (stowarzyszenie na rzecz zrównoważonych rozwiązań w zakresie produkcji sufitów) obejmującego szukanie alternatywnych sposobów wykorzystania odpadów w branży produkcji sufitów.

Firma Rockfon od wielu lat przetwarza własne zużyte płyty sufitowe i odpady. Teraz przyjmować będzie również płyty z włókien mineralnych wytwarzanych w procesie mokrym, niezależnie od ich wieku, ilości i projektu, o ile na ich miejsce montowane będą produkty Rockfon. W ten sposób ilość odpadów wysyłanych na składowiska jest ograniczana, co pomaga wykonawcom osiągać cele związane z ilością nieprzetwarzanych odpadów, a klientom – cele dotyczące ochrony środowiska.

Martin Westgate, dyrektor ds. rozwoju firmy, Robertson, który kierował renowacją w South Tyneside, wyjaśnił: „Troska o środowisko i zrównoważony rozwój to podstawa etosu firmy Robertson. Przetworzenie starych płyt sufitowych i wykorzystanie rozwiązań Rockfon pozwoliło nam zrealizować nasze cele dotyczące konstrukcji przyjaznych dla środowiska”.

Podczas renowacji budynku ratusza wykorzystano płyty sufitowe Rockfon Koral, ponieważ stanowią połączenie fakturowanej powierzchni i wspaniałych właściwości akustycznych, zabezpieczenia przed pożarem oraz odporności na wilgoć. Płyty są dostępne w różnych formatach, co zapewnia dużą liczbę możliwych zastosowań oraz daje architektom i projektantom swobodę tworzenia wyjątkowych i prostych sufitów.

Ratusz w South Shields

Westoe Road
South Shields
NE33 4LU
Zjednoczone Królestwo

Rada dystryktu South Tyneside

Kraj:Zjednoczone Królestwo
Contractor:Robertson
Produkty:Rockfon® Koral
Krawędzie:E24
Wymiary:600 x 600

Powiązane projekty referencyjne