Czym jest deklaracja EPD i jak z niej korzystać?

Deklaracja EPD (deklaracja środowiskowa dotycząca produktu) jest dokumentem technicznym, który analizuje wpływ produktu na środowisko przez cały okres jego życia. Deklaracja EPD jest wynikiem oceny cyklu życia (LCA).

Jest stosowana w systemach oceny budynków, takich jak LEED(R), BREEAM® i DGNB. Można ją również wykorzystać do oceny wpływu produktu na środowisko, a nawet do porównania go z alternatywnymi rozwiązaniami.

Deklaracja EPD marki Rockfon jest zgodna z normami europejskimi i międzynarodowymi (EN 15804, ISO 14025 dla EPD, ISO 14040 (część 1 i 2) oraz ISO 14044).

Illustrative image, engineer, engineering, construction, contractor, blueprint, hardhat, helmet, quality control, plan

Czym jest ocena cyklu życia (LCA)?

Ocena cyklu życia (LCA) określa ilościowo wpływ na środowisko oraz zasoby i energię wykorzystywane w cyklu życia produktu, od wydobycia surowców do końca jego życia.

Ocena cyklu życia (LCA) jest podejściem, które należy stosować w celu obliczenia udziału produktów w odniesieniu do odpadów, energii i wpływu na środowisko w całym jego cyklu życia.

life cycle assessment illustration, infografic, sustainability, transportation, manufacturing, distribution, use phase, end of life, raw materials, lca

Wiemy, że może to być skomplikowane!

Możesz zrobić to samodzielnie lub możemy Ci pomóc. Skontaktuj się z naszym działem technicznym. Pracownicy tego działu są przeszkoleni, aby móc odpowiedzieć na Twoje zapytanie, i chętnie służą pomocą.

Woman, man, computer, lunch and learn, learning

Gdzie mogę znaleźć deklarację EPD Rockfon?

Naszą deklarację EPD można pobrać poniżej.

Można ją również znaleźć w bazach danych innych firm na całym świecie, na przykład IBU w Niemczech, EPD Norge w Norwegii, INIES we Francji i SPOT z UL w Ameryce Północnej.

Contact, help, customer support, learning, technical support