bucket_iconCreated with Sketch.

Rozwiązania akustyczne ułatwiają zapewnianie bezpiecznych warunków do pracy

Projektowanie zakładów produkcyjnych dla sektora przemysłowego stanowi wyzwanie, ponieważ w zależności od konkretnej branży istnieje wiele różnych wymagań. Przemysł ciężki charakteryzuje się innymi wymogami niż spożywczy, farmaceutyczny, czy zakład przetwórstwa cieczy. Z każdym z nich są związane specyficzne problemy dotyczące akustyki i warunków w pomieszczeniach, które należy rozwiązać. 

Przy projektowaniu obszarów produkcyjnych należy wziąć pod uwagę wiele różnych kryteriów: przemysłową kontrolę hałasu, odpowiednie warunki oświetleniowe, zwiększone bezpieczeństwo pożarowe oraz, w niektórych przypadkach, wysoki poziom higieny. 

Rozwiązania akustyczne

Wymagania dotyczące akustyki w sektorze przemysłowym są wysokie, zwłaszcza że poziom hałasu w przemyśle jest na ogół znacznie wyższy niż w innych miejscach pracy. Aby zapewnić najlepsze warunki akustyczne w dowolnym zakładzie przemysłowym, należy skoncentrować się na zastosowaniu odpowiednich rozwiązań. 

Akustyczne pochłaniacze przestrzenne

W sektorze przemysłowym najczęściej nie da się zastosować klasycznych sufitów podwieszanych. Może to wynikać z licznych skomplikowanych instalacji serwisowych, których nie można przykrywać sufitem. Akustyczne pochłaniacze przestrzenne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych akustycznych sufitów podwieszanych.

Higiena w przemyśle

W sektorze przemysłowym duży nacisk kładzie się na higienę, szczególnie w miejscach, w których przechowuje się lub produkuje żywność. Dlatego też wszelkie powierzchnie występujące w takich zakładach podlegają surowym przepisom, gdyż mogą one wpływać na rozprzestrzenianie się bakterii związanych z żywnością. 

Możliwość czyszczenia i dezynfekcji materiałów budowlanych, w tym rozwiązań akustycznych, jest ważnym czynnikiem ograniczającym przenoszenie bakterii.

Poziom hałasu w przemyśle jest na ogół znacznie wyższy niż w innych miejscach pracy