bucket_iconCreated with Sketch.

Należy kłaść duży nacisk na uzyskanie i utrzymanie komfortowych warunków akustycznych.

Tam, gdzie w jednym pomieszczeniu przebywa wiele osób, czy to w audytorium, restauracji, centrum fitness czy też ośrodku rekreacyjnym, istnieje duże zapotrzebowanie na akustyczne rozwiązania dźwiękochłonne, bezpieczeństwo pożarowe i ogólną estetykę wizualną. W obrębie budynku każdy typ pomieszczenia może stanowić odrębne wyzwanie.

Akustyka

Kiedy fale dźwiękowe napotkają twarde powierzchnie w pomieszczeniu, takie jak ściany, podłogi i okna, fala energii, którą nazywamy hałasem, odbija się od nich, co powoduje wzrost ogólnego poziomu hałasu. 

W wielu rodzajach dużych przestrzeni wyzwaniem jest utrzymanie właściwych warunków akustycznych, które zapobiegają niekontrolowanemu rozchodzeniu się hałasu. Dzieje się tak w przypadku audytoriów i basenów z dużymi powierzchniami o twardej strukturze, ale również restauracji z odsłoniętymi sufitami i hałaśliwymi kuchniami. Na przykład w niedawnym badaniu 90% respondentów stwierdziło, że hałas w tle jest największym problemem, z jakim zetknęli się podczas pobytu w restauracji. 

Projektowanie wilgotnych środowisk

Na basenach niezwykle istotna jest akustyka, ale odporność na wilgoć ma równie kluczowe znaczenie. Ważne jest, aby w wilgotnym środowisku materiały budowlane pozostawały stabilne, nawet w warunkach 100% wilgotności względnej lub w temperaturach dochodzących do 40°C.

Dzięki temu będą one wyglądały wspaniale zarówno teraz, jak i w przyszłości. 

Bezpieczeństwo pożarowe

Tam, gdzie duże grupy ludzi zajmują ograniczoną przestrzeń, bezpieczeństwo pożarowe odgrywa bardzo ważną rolę. Wybór niepalnych materiałów może mieć zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w budynku w chwili pożaru oraz dla ratowników.

90% respondentów stwierdziło, że hałas w tle jest największym problemem, z jakim zetknęli się podczas pobytu w restauracji.

Dixon, Luke

Śledź nas na Pinterest

Wejdź na naszą stronę na Pinterest, aby znaleźć architektoniczne inspiracje.
Śledź nas, dodawaj Piny i daj się zainspirować do tworzenia wspaniałej akustyki w pięknych wnętrzach.