Sercem Kaisa House jest zachwycające owalne atrium, które wznosi się przez cały budynek. Krzywa płaszczyzna wnętrza harmonizuje z mocnymi, łukowymi otworami, wyżłobionymi po zachodniej stronie elewacji. Białe balkony, znajdujące się na każdym piętrze wydają się wisieć w powietrzu niczym koncentryczne pierścienie chmur, wiodące wzrok ku górze. Dzięki temu podkreślają zaokrąglony charakter przestrzeni.

Ściany balkonów to nie tylko atrakcyjny design. Ich główną rolą jest zapewnienie komfortu akustycznego osobom korzystającym z biblioteki. Architekci z biura AOA, uzyskali gładką powierzchnię i odpowiednie krzywizny, dzięki wykorzystaniu sufitów Mono Acoustic. Sufity Rockfon zostały zastosowane także w pozostałych częściach biblioteki, gdzie płyty Industrial Opal zamontowano nad napinanymi, metalowymi siatkami. Już w  chwili otwarcia „Lady Kaisa” skradła serca i umysły publiczności, otrzymując nagrodę w  corocznym konkursie organizowanym przez stowarzyszenie Finnish Critics’ Association wiosną 2012r.

Rekreacja

Kaisa House

Helsinki University Library
P.O Box 53
00014 University of Helsinki
Finlandia

Przez kolejne 50 lat charakter bibliotek znacznie się zmieni, to zmusza do zastosowania elastycznych rozwiązań budowlanych.

Vesa Oiva

Anttinen Oiva Architects (AOA)

Kaisa House

Kraj:Finlandia
Architekt:Selina Anttinen, Vesa Oiva
Montaż:Inlook
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic, Rockfon® Industrial Opal
Krawędzie:A24
Wymiary:600 x 600

Powiązane projekty referencyjne