Geometria i elastyczność

Na hiszpańskiej Majorce w nowym, 5-gwiazdkowym hotelu Llaut Palace architekci musieli zmagać się z trudnymi sytuacjami, starając się zachować piękną artystyczną wizję projektu. Jednym z najbardziej wymagających zadań było stworzenie sufitu w kształcie odwróconych piramid, inspirowanego sztuką origami i jej geometrią. Uzyskano efekt geometrycznych nierówności na suficie w całej wspólnej przestrzeni hotelu. „Chcieliśmy przekazać to uczucie lekkości. Elementy origami symbolizują ruch i elastyczność, optycznie poszerzając przestrzeń pomieszczenia” – mówi Guerrero.

Artystyczną wizję architekta inspirowaną sztuką origami zrealizowano w części restauracyjnej hotelu. Potrzebny był materiał, który umożliwia budowę wierzchołków i trójkątnych kształtów, a także zapewnia wysoki współczynnik absorpcji, ponieważ jest to przestrzeń o dużym natężeniu ruchu. Jednocześnie nie może pogarszać estetyki wnętrza. 

Łatwość dopasowania i elegancki wygląd płyt Rockfon Mono Acoustic pozwoliły architektowi uzyskać stylowy i prosty design – taki, jak oryginalnie zaplanowano.

Rekreacja

Hotel Llaut Palace

Avenida América 2
07600 Playa de Palma
Hiszpania

Llaut Palace Hotel

Kraj:Hiszpania
Architekt:Arantxa Guerrero, Seta Arqutectos
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic
Krawędzie:TE Elegant Render
Wymiary:1200 x 1200

Powiązane projekty referencyjne