Video thumbnail 7sos landing pages
Recykling wełny skalnej
0

59 000 ton zużytej wełny skalnej zebraliśmy od klientów do recyklingu w 2023 r.

Materiały pochodzące z recyklingu
0

Nasze produkty zawierają do 64% materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym każda płytka zawiera co najmniej 29% materiałów pochodzących z recyklingu. Rozwiązania Rockfon są również wykonane z wełny mineralnej pochodzącej z recyklingu.

Kraje
0

Kraje, w których firma ROCKWOOL wprowadziła system recyklingu

Zamykamy obieg

Wełna skalna jest materiałem produkowanym w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, w pełni nadającym się do recyklingu. Nie przetwarzamy odpadów na produkty o niższej jakości, a w rzeczywistości mogą one być wielokrotnie poddawane recyklingowi bez jakiegokolwiek wpływu na ich jakość.

Do naszych fabryk ROCKWOOL trafiają odpady wełny skalnej, które zamieniamy w brykiet i wykorzystujemy w produkcji, zamiast używać pierwotnych skał. Dzięki temu powstają nowe, wysokiej jakości produkty z wełny skalnej, o wysokim procencie zawartości surowców wtórnych.

PL - Closed loop - Sustainability

Wbudowana obiegowość

Jesteśmy zwolennikami gospodarki o obiegu zamkniętym oraz minimalizacji emisji i odpadów w ramach modelu „uzyskaj, wykonaj i wyrzuć” powszechnie stosowanego w przemyśle budowlanym. Nasze rozwiązania akustyczne zawierają od 29% do 64% materiałów pochodzących z recyklingu i nie wykorzystujemy żadnych ograniczonych zasobów.

Po montażu możemy zebrać i poddać recyklingowi ścinki, a gdy nadejdzie czas wycofania naszych konstrukcji i sufitów akustycznych, możemy również je przetworzyć. Przekształcamy nasze produkty w nowe, trwałe rozwiązania bez uszczerbku dla ich jakości i bez przetwarzania w inne produkty o niższej wartości.

PL - Circularity - Sustainability

Modularne i przeznaczone do demontażu

Modularność jest kolejnym ważnym aspektem zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania akustyczne Rockfon można dostosowywać do zmian we wnętrzach oraz remontów, ponieważ mogą zostać ręcznie usunięte bez naruszania ich struktury.

Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ użycie materiałów budowlanych, które są modularne, umożliwia ich ponowne wykorzystanie zamiast wyrzucania, gdy konieczne są zmiany w przestrzeni.

 

Installer, installing, ceiling, tiles , Rockfon, Glasses, Gloves, Install, BE, Wijnegem

Jakie są korzyści dla Ciebie?

 

Przemysł budowlany przekierowuje 1–2 miliardów ton odpadów, czyli jedną trzecią całkowitej ilości odpadów, które trafiają na składowiska, i traktujemy to bardzo poważnie.

Recykling jest obecnie ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, a my wszyscy mamy do odegrania kluczową rolę.

 

RockWorld imagery, Modern living, architecture, work, office, building

Pomagamy Ci w recyklingu

 

Nawiązaliśmy współpracę z firmami zajmującymi się gospodarką odpadami w wielu krajach na całym świecie i wspólnie pomagamy przyczyniać się do tworzenia przyszłości opartej na gospodarce o obiegu zamkniętym.

Nasi partnerzy pomagają w sortowaniu odpadów i transportowaniu ich z powrotem do naszych fabryk, gdzie wykorzystujemy je do produkcji nowych wyrobów z wełny skalnej.

 

RockWorld imagery,The Big Picture, circularity, reuse, stonewool, recycling