Co to jest DGNB

DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen) jest niemieckim systemem oceny budynków mającym na celu promowanie zrównoważonego rozwoju przez analizę wpływu na środowisko i samopoczucie osób oraz efektywności kosztowej. Aby wywierać pozytywny wpływ, organizacja DGNB stworzyła uznawaną na całym świecie metodologię certyfikacji, która może być stosowana w różnych krajach i specyficznych warunkach regionalnych.

People, Humans, Office, Working,

Co to oznacza, jeśli budynek uzyskał certyfikat DGNB?

System certyfikacji DGNB oferuje szeroki zakres korzyści dla jego użytkowników, właścicieli budynków i inwestorów, planistów, architektów i konsultantów. Wysoka jakość życia i dobre samopoczucie jest głównym założeniem systemu DGNB, podobnie jak cykl życia budynku i jego koszty operacyjne.

Solidna metodologia DGNB ma rzeczywiste korzyści dla inwestorów. Udowodniono, że uzyskanie certyfikatu DGNB podnosi wartość nieruchomości, zmniejsza liczbę pustostanów i pomaga w zabezpieczeniu kredytów.

Mid rise wood frame building in Canada

Pobierz nasze arkusze informacyjne dotyczące systemu DGNB

 

Pobierz nasz arkusz informacyjny, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób nasze akustyczne panele sufitowe i ścienne mogą pomóc uzyskać certyfikat DGNB.

Document cover of factsheet DGNB
Stakeholder, Men, Planning, Building

Nadal masz pytania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

Powiązane studia przypadków