Rockfon jest bardziej ekologiczny

15 października 2020

Dzięki ciągłej koncentracji na efektywności energetycznej i wykorzystaniu bardziej ekologicznych źródeł pozostałej energii elektrycznej, którą zużywamy, udało nam się poprawić profil środowiskowy naszych rozwiązań akustycznych o ponad 10%.

W ostatnich latach uświadomiliśmy sobie, jak wielki wpływ na nasze życie mają zmiany klimatyczne i co będą one oznaczać dla przyszłych pokoleń. Mając tego świadomość, zdajemy sobie sprawę, że odgrywamy pewną rolę i ponosimy odpowiedzialność za przejście na bardziej zrównoważone praktyki i procesy.

Jako część Grupy ROCKWOOL, stale dążymy do przyspieszenia naszych wysiłków w zakresie rezygnacji z węgla i przyczyniamy się do realizacji naszego ambitnego celu, jakim jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla we wszystkich naszych fabrykach o 20% do roku 2030 r., a także zwiększenie naszej efektywności energetycznej.

Nasze udokumentowane wyniki

Aby dowiedzieć się, jak pracujemy, aby osiągnąć nasze ambitne cele, pobierz nasz raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. 

Aby dowiedzieć się więcej o produktach Rockfon, zapoznaj się z deklaracjami środowiskowymi produktów (EPD). Można je znaleźć na naszej stronie internetowej lub w lokalnych bazach danych, takich jak EPD Norge, IBU i UL. 

EPD jest dokumentem technicznym, który jest weryfikowany przez stronę trzecią, zawierającym wiarygodne i istotne informacje związane z naszymi produktami. Mierzy on wpływ naszych produktów na środowisko, zasoby i odpady w oparciu o różne kryteria.

Nasze deklaracje EPD obejmują pełną gamę naszych produktów wraz ze wzorem skalowania produktu. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta, który pomoże Ci w każdej sprawie.

Poprawa ujęta ilościowo

W tym roku jesteśmy dumni, ponieważ udało nam się zaktualizować nasze deklaracje EPD, jak również zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. Obecnie udało nam się poprawić profil środowiskowy naszych rozwiązań akustycznych o ponad 10%, co udokumentowano w naszych deklaracjach EPD. Udało nam się to osiągnąć dzięki stałej koncentracji na efektywności energetycznej i wykorzystaniu bardziej ekologicznych źródeł pozostałej energii elektrycznej.

Stale monitorujemy nasze oddziaływanie na środowisko i zawsze staramy się ustalać wyższe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, dlatego warto na bieżąco śledzić informacje na temat naszych kolejnych kroków!

Jak podejmować zrównoważone decyzje za pomocą LCA i EPD

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak podejmować zrównoważone decyzje za pomocą ocen cyklu życia i deklaracji środowiskowych produktów? Obejrzyj ten krótki film, aby uzyskać przegląd ważnych obszarów, które należy wziąć pod uwagę podczas pracy nad kolejnym projektem.

Obejrzyj wideo

Sustainability, Building, City, Green