Uczniowie
0

338 000 uczniów na całym świecie ma lepsze warunki do nauki dzięki produktom Rockfon

Mniejsze zużycie energii
0

Sufity Rockfon zużywają do 23% mniej energii elektrycznej

Zrównoważony rozwój oznacza również dobre samopoczucie

Według badań Ramboll z 2018 r. dobry dźwięk może poprawić produktywność o 50%. W hałaśliwych szkołach dzieci osiągały gorsze wyniki w standaryzowanych testach, personel miał gorsze samopoczucie, a czas powrotu pacjentów do zdrowia w szpitalach ulegał wydłużeniu.

Z dumą możemy powiedzieć, że nasze rozwiązania akustyczne pomogły już ponad 338 000 uczniów na całym świecie osiągnąć lepszą koncentrację.

Odkryj zalety akustyczne wełny skalnej oraz to, w jaki sposób może ona wzbogacić Twój projekt
students, laptop, study, studying, university, high shool, multicultural

Świeże powietrze dla świeżego umysłu

Przy projektowaniu wnętrz istnieją poważne obawy związane z zanieczyszczeniami wewnątrz pomieszczeń. Na szczęście nasze produkty posiadają etykiety oznaczające najlepszy klimat w pomieszczeniach w swojej klasie.

  • French VOC A+,
  • Greenguard Gold
  • Finish M1
  • Blue Angel
  • Singapore Green Building Product Certificate
  • Danish Indoor Climate Label

Wszystkie nasze rozwiązania akustyczne emitują znacznie mniej zanieczyszczeń niż jest to zalecane przez WHO, a nasze spoiwo 2. generacji emituje ich aż 10x mniej niż wartość zalecana przez WHO.

PL - Formaldehyde graph - Sustainability

Rozjaśnij swoją przestrzeń

 

Światło jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Wybierając nasze rozwiązania akustyczne o wysokim współczynniku odbicia i rozpraszania światła, możesz uzyskać o 11% więcej naturalnego światła i zaoszczędzić do 23% energii elektrycznej w ciągu roku.

 

Zobacz, jak możesz wykorzystać sufit, aby stworzyć jasne wnętrze
FI, Helsinki Central Library Oodi, Helsinki, ALA Architects, Leisure, Rockfon Mono Acoustic, TE-edge, 1200x1200, White, Library

Odporność ogniowa

Podczas montażu lub remontu sufitu warto wybrać materiały niepalne, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia. Potrzebujesz bezpiecznych, odpornych materiałów, które faktycznie utrudniają rozprzestrzenianie się płomieni.

Płyty sufitowe z wełny skalnej mają bardzo niską wartość kaloryczną. Dzięki temu są one certyfikowane jako niepalne i mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia poprzez ich powierzchnię na inne materiały. W ostatecznym rozrachunku oznacza to, że płyty sufitowe z wełny skalnej pozwalają zyskać cenny czas zarówno na ugaszenie pożaru, jak i bezpieczną ewakuację.

7sos Video Thumbnail

Trwałe, ekologiczne rozwiązanie

Nasze akustyczne płyty sufitowe są solidnym rozwiązaniem, ponieważ są trwałe i mają niezmienne właściwości. Wełna skalna jest odporna na wilgoć, więc płyty sufitowe nigdy się nie odkształcą ani nie zwiotczeją, nawet w wilgotnym środowisku. Zachowują także swoje właściwości akustyczne z upływem czasu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że sufit ma równie dobrą akustykę, jak w dniu, w którym został zamontowany.

Uzyskaj informacje na temat trwałości naszych produktów
NO, Lysgården, Trondheim, HUS Arkitekter, Office, Rockfon Multiflex Baffle, 300x2400, White

Bezpieczna obsługa i eksploatacja

Projektowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju dotyczy w równym stopniu ludzi, jak i środowiska. Ważne jest, aby wiedzieć, że materiały budowlane, z których korzysta się na co dzień, są godne zaufania.

Nasze produkty z wełny skalnej są bezpieczne w eksploatacji oraz bezpieczne podczas montażu i produkcji.

20190722_RW-RF_ILLUS_000300 Bezpieczeństwo produktów z wełny skalnej ROCKWOOL zostało udokumentowane w setkach recenzowanych artykułów naukowych na przestrzeni ponad 55 lat.
20190722_RW-RF_ILLUS_000300 Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) usunęła wełnę skalną z listy produktów „stwarzających potencjalne zagrożenie rakotwórcze”.
20190722_RW-RF_ILLUS_000300 Rdzeń wełny skalnej posiada certyfikat zgodności z uwagą Q dotyczącą bezpiecznych włókien wełny mineralnej zgodnie z Rozporządzeniami UE (WE) nr 1272/2008 i dyrektywą 97/69/EWG.

 

Installer, installing, ceiling, tiles , Rockfon, Glasses, Gloves, Install, BE, Wijnegem
Nasze produkty oznaczone etykietami potwierdzającymi zgodność z najbardziej rygorystycznymi certyfikatami i standardami na świecie zarówno pod względem emisji formaldehydu, jak i lotnych związków organicznych.

Magdalini Psarra