order-bucket

Rochdale Metropolitan Borough Council

Sufity monolityczne nie są zarezerwowane wyłącznie do obiektów związanych z kulturą i sztuką, takich jak muzeum Astrup Fearnley museet w Norwegii.

Akcentowanie powierzchni, kontrola dźwięku

Po drugiej stronie morza Północnego, w Wielkiej Brytanii, rada dystryktu Metropolitalnego Rochdale zleciła wykonanie swojej nowej siedziby, która połączyłaby jednostki administracyjne. Celem było przeniesienie do wspólnego centrum pracowników z 33 budynków rozsianych po całym mieście. Stworzenie projektu nowego budynku powierzono architektom z biura FaulknerBrowns.

Budynek, w  którym mieszczą się urzędy, biblioteka oraz usługi dla lokalnej społeczności, ma swoją konstrukcją odzwierciedlać przejrzystość zarządzania.  Chciano uniknąć wyznaczania osobnych działów. Jednocześnie poszczególne departamenty miały być identyfikowane przez architekturę obiektu oraz znaki wizualne prowadzące interesantów. Sufit odegrał istotną rolę w osiągnięciu tego celu. Pomógł rozgraniczyć przestrzeń oraz  podkreślić przejrzystą i otwartą architekturę wnętrz, jednocześnie umożliwiając kontrolę nad akustyką. Sufity przypominające ogromne wstążki, współgrają z  przeplatającymi się korytarzami i przestrzeniami, tworząc wyraźną całość. Sufit monolityczny Mono Acoustic nie tylko podkreśla surowość płaszczyzn, ale również pomaga w orientacji w obrębie budynku i zapewnia komfort akustyczny.   

Biuro

Rochdale Borough Council

Number One Riverside
Smith Street
Rochdale OL16 1XU
Zjednoczone Królestwo

Rochdale Metropolitan Borough Council

Featured products: Rockfon® Mono® Acoustic

Featured products: Rockfon® Mono® Acoustic

Featured products: Rockfon® Mono® Acoustic

Featured products: Rockfon® Mono® Acoustic

Featured products: Rockfon® Mono® Acoustic

Rochdale Metropolitan Borough Council

Location:Zjednoczone Królestwo
Architect:FaulknerBrowns
Installer:Panarc
Products:Rockfon® Mono® Acoustic

Powiazane projekty referencyjne

NO, Sundkvartalet, Dyrvik Arkitekter, Office, Meeting room, reception, Rockfon Sonar dB42, A edge, 600x600, white, Chicago Metallic T24 Click 2890
Biuro

Biurowiec Sundtkvartalet

Zlokalizowany w centrum Oslo biurowiec Sundtkvartalet został oficjalnie otwarty w marcu 2017 roku. Obiekt oferuje ponad 1500 przestrzeni biurowych.

Czytaj więcej
South Shields Town Hall, office, Koral E-edge 600x600
Biuro

Rada dystryktu South Tyneside

Rada dystryktu South Tyneside zdecydowała o zastosowaniu płyt sufitowych Rockfon Koral w remontowanym budynku ratusza. Firma Rockfon przetworzyła zamontowane tam wcześniej płyty z włókien mineralnych wytwarzanych w procesie mokrym, których cykl eksploatacji dobiegał końca.

Czytaj więcej
UK Moray Council HQ, Rockfon Eclipse, Sonar Activity B_edge, Koral A_edge, Alaska dB 40 A_edge, 2012
Biuro

Moray Council HQ

Rada okręgu Moray posiada nową siedzibę – budynek byłego supermarketu przy ulicy Elgin High Street, którego odrestaurowanie kosztowało 4 miliony funtów.

Czytaj więcej
NO, Stålgården, ARC Arkitekter, Office, Rockfon Multiflex Baffle, 1200x300, white, Rockfon System T24 Baffle
Biuro

Stålgården Office Building

Stålgården w Trondheim otwarto w czerwcu 2015 r. W listopadzie tego samego roku budynek otrzymał nagrodę „Real Estate Award” za 2015 r.

Czytaj więcej
DK, Mærsk Amerika Plads, PLH Arkitekter, Office, Reception, Open plan office, Rockfon Blanka, X edge, white
Biuro

Maersk Oil & Gas Division

W siedzibie Maersk w Kopenhadze, Dania, pracuje 800 pracowników z działu Oil & Gas.

Czytaj więcej
Station2station, Amersfoort, the Netherlands, Abrahams Crielaers
Biuro

Station2Station

Nowe biura Station2Station firmy Regus są zlokalizowane centralnie na parterze stacji Amersfoort NS, z której za pomocą bezpośredniego połączenia można dostać się do Rotterdamu, Amsterdamu, Utrechtu i Zwolle.

Czytaj więcej
JLL office in Warsaw Spire,Poland,Warsaw,5.000 m²,Danuta Baranska,Creative Director Tétris,TEMEX,Bartosz Makowski,ROCKFON Color-all,D/AEX-edge,600x600,charcoal 09,ROCKFON System Bandraster Dznl/AEX™
Biuro

Biuro JLL

Biuro JLL w Warsaw Spire jest unikatowe. Jego charakter jest inspirowany polską kulturą, sztuką i rodzimymi dobrami natury.

Czytaj więcej
Park 20-20 Experience Center, 2012, Rockfon Eclipse
Biuro

Park 20|20 Experience Centre

Będący również siedzibą Park 20|20 Development Office pawilon zbudowano z materiałów posiadających certyfikat Cradle to Cradle oraz paneli fotoelektrycznych do produkcji energii na miejscu.

Czytaj więcej
rockfon