Piękne przestrzenie dzięki Rockfon Mono Acoustic

Wykorzystaj Rockfon Mono Acoustic, aby stworzyć architektoniczne arcydzieło o ponadczasowym wyglądzie i nadzwyczajnej akustyce.

rockfon mono acoustic

Rockfon® Mono Acoustic w sądzie w Amsterdamie

Ponadczasowe wzornictwo pomaga podkreślić charakter danego miejsca i jego otoczenia oraz wprowadzić konkretne rozwiązania funkcjonalne. Gama kolorów, tekstur, kształtów, form i materiałów pozwala dobrać rozwiązanie, które idealnie wpasowuje się w daną przestrzeń i jej otoczenie.

Rozwiązania architektoniczne na miarę przyszłości – adaptacyjność i zrównoważone materiały

Architektura jest sektorem aktywnym, z łatwością adaptującym rozwiązania z zakresu przepływu informacji, komunikacji i technologii dla swoich potrzeb. Celem projektów architektonicznych jest podnoszenie jakości życia, co współcześnie łączy się z ideą mindfulness, dobrym samopoczuciem i komfortem. Intencją jest tworzenie ponadczasowych wnętrz dających swobodę, radość i wygodę wszystkim ludziom, niezależnie od ich wieku czy wykonywanych czynności. Za sprawą nowoczesnych technologii, architektura może korzystać z elementów i trendów projektowych bazujących na nowych materiałach, konstrukcjach i strukturach.

W obliczu popularności ruchów prośrodowiskowych istotne jest korzystanie z materiałów budowlanych produkowanych z surowców pochodzących z recyklingu oraz promowanie systemów o obiegu zamkniętym. Równie ważne jest spełnianie wymogów pod kątem uzyskania certyfikatów takich, jak m.in. WELL, LEED i BREEAM. Obecne trendy koncentrują się nie tylko na trosce o środowisko, ale też na zacieśnieniu więzi z przyrodą poprzez wykorzystywanie naturalnych elementów i materiałów. Dzięki temu architektura staje się ponadczasowa.

Ponadczasowe wzornictwo w nowoczesnym kontekście

Nowoczesny styl industrialny to przyciągające uwagę połączenie surowych elementów z naturalnym światłem i wysokimi sufitami. Kąty, kształty i linie są inspirowane tradycyjnymi rozwiązaniami, jednak wykorzystane w nowym kontekście dają nieograniczoną swobodę tworzenia. Ten styl łączy funkcjonalność i minimalizm przestrzeni z przepychem i ponadczasowym pięknem różnych form i kształtów. Wysokiej jakości surowce są podstawowym środkiem artystycznego wyrazu, a nieregularne, chropowate i gładkie powierzchnie dopełniają wystrój wnętrza.

Futurystyczne projekty architektoniczne łączą przeszłość z przyszłością, a upływ czasu nie wpływa na ich wartość. Zaprojektowanie nowego budynku wymaga zainwestowania dużej ilości czasu, pieniędzy i wysiłku. Dlatego nowe wnętrza powinny sprawdzać się zarówno we współczesnym kontekście, jak i w przyszłych zastosowaniach. Parafrazując – projekty architektoniczne powinny być doceniane przez wiele kolejnych lat. Zmiana przeznaczenia budynku jest możliwa, ale materiały, z których go zbudowano, muszą wytrzymać próbę czasu.

Najważniejsze zasady projektowania ponadczasowej architektury

W nowoczesnej architekturze projekt sufitu jest równie ważny dla stworzenia poczucia ponadczasowości, jak projekty ścian. Biały sufit bez ozdób sprawia, że przestrzeń wydaje się czysta i spokojna, podczas gdy faktura lub wzór na suficie ocieplają wnętrze i dodają charakteru. Wykorzystanie naturalnych materiałów wszędzie, gdzie to możliwe, potęguje wrażenie organiczności i ponadczasowości. Doskonale sprawdza się tu kamień, drewno i metal. Oprócz materiałów i funkcjonalności równie istotne są estetyka i harmonia.

Oświetlenie także wpływa na to, czy dane wnętrze wygląda ponadczasowo. Ciepłe światło pomaga stworzyć przytulną atmosferę, z kolei chłodne oświetlenie LED może nadać bardziej nowoczesny wyraz.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który warto uwzględnić podczas projektowania przestrzeni, jest akustyka. Niekorzystna akustyka może sprawić, że pomieszczenie stanie się głośne, a przebywanie w nim będzie niekomfortowe. Korzystna akustyka przeciwnie – będzie zachęcać do pozostania we wnętrzu.

Wełna skalna to materiał o doskonałych parametrach akustycznych. Pomaga pochłaniać dźwięki i tworzyć spokojne przestrzenie. Dzięki ognioodporności można ją wykorzystać w przestrzeniach publicznych bez ryzyka rozprzestrzeniania ognia w razie pożaru. Ponadto, panele sufitowe ze skalnej wełny mineralnej mogą nie tylko poprawiać właściwości akustyczne, ale też stanowić interesujący element strukturalny.

Uchwyć ponadczasową stylistykę z Rockfon Mono Acoustic

Jednym z wyzwań dotyczących projektowania wnętrz jest dopilnowanie, aby przestrzeń była nie tylko estetyczna, ale też komfortowa dla ludzi, którzy spędzają w niej czas.

Szukasz nietypowych rozwiązań? Wypróbuj Rockfon® Mono® Acoustic. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala jednocześnie osiągnąć pożądany efekt estetyczny i doskonałe właściwości akustyczne. Płyty Mono Acoustic są produkowane ze skalnej wełny mineralnej pozyskiwanej w zrównoważony sposób i nadającej się do recyklingu. Dzięki zrównoważonemu materiałowi i gładkiej powierzchni wpisują się we współczesne trendy ponadczasowego wzornictwa.

„Warto podkreślić, że płyty Rockfon Mono Acoustic mają bardzo korzystny wpływ na samopoczucie użytkowników budynku – i to nie tylko za sprawą poprawy właściwości akustycznych. Dla płyt Mono Acoustic współczynnik odbicia światła wynosi 87%, a współczynnik rozproszenia światła – 99%, dzięki czemu większa część przestrzeni jest oświetlona naturalnym światłem. To z kolei eliminuje konieczność używania nieprzyjemnego sztucznego światła. Badania wykazały, że im dłużej w ciągu dnia mamy kontakt ze światłem słonecznym, tym lepiej śpimy w nocy – dlatego spędzanie czasu w przestrzeniach, w których wykorzystano Rockfon Mono Acoustic, ma wpływ na samopoczucie nie tylko podczas przebywania w budynku, ale też na długo po jego opuszczeniu” – podkreśla Frank Winters, dyrektor ds. produktów, Rockfon.

System Rockfon Mono® Acoustic daje nieograniczone możliwości projektowe i pozwala tworzyć zachwycające sufity, które doskonale odbijają światło i mają nadzwyczajne właściwości akustyczne. Płyty mogą być montowane bezpośrednio do podłoża lub podwieszone do niego w pewnej odległości, zarówno płasko, jak i po łuku – ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

Zadbaj nie tylko o właściwości akustyczne – przystosuj wnętrze do przyszłych wyzwań. Płyty Rockfon Mono Acoustic pozwalają elastycznie tworzyć strefy o pożądanych właściwościach akustycznych oraz wnętrza, które można dostosować w zależności od potrzeb. Odwiedź stronę internetową i razem z nami zadbaj o odpowiednie właściwości akustyczne.

Sufit Rockfon Mono Acoustic przyciąga wzrok w przeszklonym holu swoją monolityczną, płaską i elegancką formą, a ponadto umożliwia ukrycie różnych elementów instalacji. System w pełni spełnia wymogi akustyczne obowiązujące dla tego monumentalnego budynku publicznego

Luuk Dietz

Architekt i kierownik projektu, KAAN Architecten