Rockfon® Senses: Przenieś piękno natury do Twojego wnętrza dla Wszystkich Zmysłów

Świeży, nowoczesny, biofilny design. Wykonane z alpejskich kwiatów, traw i liści. Rockfon Senses to materiały organiczne o najwyższych parametrach akustycznych.

rockfon senses

Rockfon® Senses z powierzchniowymi „liście”

Projektowanie Biofilne dzięki Naturalnym Rozwiązaniom

Życie na ziemi zmienia się, gdy stajemy w obliczu kryzysu środowiskowego, pandemii  oraz wyzwań wynikających z życia w złożonym i wysoce zdigitalizowanym globalnym społeczeństwie. Jest to wyraźny dowód na to, że musimy działać i zmienić postrzeganie tego, jak wpływamy na otaczające nas środowisko. Odpowiedzią na te potrzeby są rozwiązania bardziej zrównoważone.

Pragniemy zapraszać naturę do wnętrz używając kolorów i naturalnych materiałów. Rosnąca świadomość holistycznego projektowania skupia się na zrównoważonym rozwoju i potrzebie ponownego połączenia z naturą jako głównych czynnikach.  Ludzie są świadomi tego, jak otoczenie wpływa na ich zachowanie i spodziewam się, że zobaczymy rozwiązania projektowe, które będziemy mogli nie tylko oglądać, ale też dotykać i poczuć. Holistyczne podejście do projektowania będzie miało wpływ na to, jak produkty i rozwiązania wspierają dobre samopoczucie i pomagają ludziom łączyć się z naturą" - powiedział Christian Klinge, dyrektor ds. innowacji w Rockfon.

Wykorzystanie naturalnych materiałów, światła dziennego i roślin w celu stworzenia komfortowego środowiska jest filarem trendu biophilic design. Mimo miejskiego społeczeństwa przemysłowego nie jesteśmy do niego dobrze przystosowani, raczej tęsknimy za naturą i jej potęgą. Projektowanie z wykorzystaniem naturalnych rozwiązań pomaga nam zmniejszyć nasz ślad węglowy i zapewnia korzyści zdrowotne, np. obniżenie ciśnienia krwi, poziomu stresu.

Zaprojektuj Wnętrza dla Wszystkich Zmysłów

Dobrze czujemy się w przestrzeniach, które mają dostęp do naturalnego światła, świeżego powietrza i zieleni. To przywiązanie do natury, znane również jako biofilia, jest głęboko zakorzenione w naszym DNA. Jednak współczesna industrializacja i cyfryzacja często wymuszają powstawanie sterylnych środowisk, które odcinają nas od wielu z tych podstawowych doświadczeń.

Rozpoczyna się nowa era i chcemy ponownie połączyć się z naturą, ponieważ to odłączenie od natury ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jako że ponad 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach, trend stosowania materiałów organicznych we wnętrzach jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Projekt wnętrza powinien przemawiać do każdego zmysłu, a wszystkie jego elementy tworzyć idealne środowisko dla człowieka.

Nasze zmysły odgrywają znaczącą rolę w tym, jak reagujemy na nasze otoczenie. Zmysły dotyku, zapachu, wzroku i dźwięku jednocześnie interpretują jakość i komfort przebywania w danej przestrzeni. Nasz mózg łączy wszystkie te wrażenia, aby stworzyć wielozmysłowe doświadczenie, a otrzymane informacje wpływają na nasz nastrój, zachowanie i ogólne samopoczucie.

Miejsce, które pachnie dobrze

Przyjemny zapach ma moc poprawiania naszego nastroju, chcemy w takim wnętrzu dłuższej przebywać. Esencje roślin i naturalnych materiałów równoważą, harmonizują i promują zdrowe środowisko. Zapach natury w miejscu pracy może skutecznie pomóc pracownikom w zrelaksowaniu się i skupieniu.

Środowisko akustyczne

Nadanie właściwego dźwięku wnętrzu jest niezwykle istotne, ponieważ nie chcemy, aby nasza przestrzeń była zbyt głośnia lub całkowicie cicha. Stworzenie zdrowej przestrzeni wymaga zachowania równowagi pomiędzy ciszą a dźwiękiem. Wiele badań wykazało, że niepożądany hałas negatywnie wpływa na naszą koncentrację. Sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni, a każdy ruch może wywołać u nas uczucie dyskomfortu. Stąd też potrzeba stosowania we wnętrzach rozwiązań akustycznych, by pomieszczenia wyglądały i brzmiały dobrze.

Holistyczne podejście do projektowania wpłynie na to, jak produkty i rozwiązania wspierają dobre samopoczucie i pomagają ludziom łączyć się z naturą.

Christian Klinge

Dyrektor ds. Innowacji w Rockfon

Atrakcyjny wizualnie design

Design przemawia do naszego najbardziej oczywistego zmysłu. Wygląd, kolorystyka, wykorzystanie naturalnych rozwiązań wpływa na nasz nastrój, produktywność i samopoczucie. Design wymaga starannego rozważenia, ponieważ stymuluje pożądaną reakcję, gdzie kolory są jednym z kluczowych elementów łączących wnętrze z marką lub określoną emocją.

Biofilna tekstura dzięki Rockfon® Senses

Wykonane z pachnących alpejskich kwiatów łąkowych, traw i liści panele akustyczne Rockfon Senses oddają piękno natury i dodają powiewu świeżego powietrza do wystroju wnętrza.

Uważamy, że ważne jest projektowanie dla każdego zmysłu. Dlatego we współpracy z Organoid Technologies GmbH z Austrii stworzyliśmy Rockfon Senses, produkt łączący najlepsze w swojej klasie właściwości pochłaniania dźwięku wełny skalnej z naturalnie pięknymi materiałami Organoid®.

Rockfon Senses został zaprojektowany z myślą o tworzeniu przestrzeni biofilnych, wprowadzając piękno natury do wnętrz. Oprócz doskonałych właściwości akustycznych, ich naturalna tekstura tworzy wrażenia dotykowe, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia użytkowników pomieszczeń. Są pozyskiwane w sposób zrównoważony i wykańczane ręcznie przy użyciu w 100% organicznych materiałów w zakładzie neutralnym pod względem emisji CO2, więc wybierając Rockfon Senses przyczyniasz się do rozwoju trendu zielonej architektury.

„Bardzo łatwo jest wprowadzić Rockfon Senses do projektu. Asortyment paneli ściennych jest dostępny w pięciu naturalnych powierzchniach – od świeżych wiosennych kwiatów po delikatne liście lub teksturowane siano alpejskie. Po wybraniu powierzchni, która będzie pasować do Twojej przestrzeni, montaż zajmuje zaledwie kilka minut - jest tak samo prosty, jak powieszenie obrazu na ścianie. Wprowadź część natury do Twojej przestrzeni i ciesz się spokojem i relaksem, jakie oferuje zielone otoczenie o właściwościach pochłaniania dźwięki w klasie A.” Menedżer produktu w Rockfon, Marie Oskarsson.