Produkty akustyczne Rockfon zostały certyfikowane Cradle to Cradle Certified® na poziomie Silver

27 czerwca 2024

Ponadto, Rockfon osiągnął poziom Platinum Cradle to Cradle Certified® w kategorii Ogólne – Polityka środowiskowa i zarządzanie oraz poziom Gold w kategorii Sprawiedliwość społeczna.

Broszura rozwiązań akustycznych certyfikowanych Cradle to Cradle

Rockfon, część Grupy ROCKWOOL, z dumą ogłasza, że 86% rozwiązań akustycznych marki uzyskało akredytację Silver Cradle to Cradle Certified® w wersji 4.0 globalnego standardu zrównoważonego rozwoju.

Marka Rockfon rozpoczęła ocenianie rozwiązań akustycznych według pilotażowej normy C2C w momencie jej wprowadzenia w 2021 r. Cradle to Cradle Certified® (C2C) stanowi podstawowy system certyfikacji produktów w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystywany do zapewniania klientom niezależnej weryfikacji w pięciu obszarach: Bezpieczeństwo materiałów dla zdrowia, Obieg zamknięty produktów, Ochrona czystego powietrza i klimatu, Gospodarowanie wodą i glebą oraz Sprawiedliwość społeczna.

Podejmowanie rzeczywistych działań na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju i dostarczanie niepodważalnych dowodów na poprawę wyników to ważne zadanie. Cradle to Cradle Certified rozwiewa wątpliwości Klientów dotyczące zrównoważonego rozwoju produktów.

Parik Chopra

Dyrektor Zarządzający Rockfon