Budowa nowoczesnej Szkoły Podstawowej w Wirach była jedną z większych i ważniejszych inwestycji w Gminie Komorniki w województwie wielkopolskim. Duży nacisk położono na zapewnienie zdrowych akustycznie przestrzeni mając na względzie samopoczucie nauczycieli i uczniów oraz komfortowe warunki do prowadzenia lekcji i nauki. W nowej szkole może uczyć się ponad 600 uczniów.

Nową Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach otwarto wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, we wrześniu 2021 roku. W trzykondygnacyjnym budynku mieści się 26 sal lekcyjnych, 3 świetlice, 2 pracownie językowe, 2 pracownie informatyczne, sala gimnastyczna z widownią, sale do gimnastyki korekcyjnej oraz gabinety specjalistyczne, biblioteka, pomieszczenia administracyjne i techniczno-gospodarcze.

Design wspiera naukę

Całość została zaprojektowana przez biuro ABK Projekt z Zielonej Góry zgodnie z aktualnymi trendami w projektowaniu budynków edukacyjnych. Uwzględniono udział uczniów w licznych projektach i nietradycyjnych akcjach edukacyjnych, które obejmują m.in. debaty, spotkania, uczenie poprzez działanie i pracę w zespołach. Dzieje się to nie tylko w salach lekcyjnych, ale także w przestrzeniach wspólnych, w tym na korytarzach czy w sali gimnastycznej.

Dlatego w całym budynku zapewniono dobry dostęp do naturalnego światła i wysoki poziom kontrolowania hałasu. Zastosowano akustyczne rozwiązania sufitowe i ścienne spełniające najwyższe standardy, dzięki którym stworzono warunki sprzyjające koncentracji, myśleniu i nauce. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i nastolatków, którym trudniej jest się skupić.

Szkoła Podstawowa w Wirach

Szreniawska 6
62-051 Wiry
Polska

Nowy budynek szkoły podstawowej w Wirach ma bardzo dobrą akustykę, a jednocześnie jego wnętrza są przyjemne wizualnie. Jest to efekt świadomego wyboru bardzo dobrych właściwości akustycznych sufitów Rockfon w połączeniu z uniwersalną estetyką. Gładkie, białe płyty sufitowe z wtopionym oświetleniem współtworzą nowoczesne wnętrze współczesnej szkoły.

Andrzej Skrzypczak

Regionalny Kierownik Sprzedaży Rockfon

Szkoła Podstawowa w Wirach

Kraj:Wiry, Polska
Architekt:ABK Projekt
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon® Samson, Rockfon® Tropic
Krawędzie:A
Wymiary:600 x 600, 1200 x 600

Powiązane studia przypadków