Zaprojektowane przez The Design Group biuro coworkingowe Solutions.Rent przy Placu Małachowskiego jest eleganckie, inspirujące i zdrowe. Optymalną akustykę sprzyjającą koncentracji i produktywnej pracy osiągnięto dzięki m.in. dźwiękochłonnemu sufitowi Rockfon Mono Acoustic.

Otwarte w 2019 roku nowe biuro coworkingowe Solutions.Rent doskonale wpisuje się w aktualne trendy projektowania przestrzeni biurowych. „Agile workplace to odpowiedź na dynamicznie zmieniające się potrzeby nowoczesnych firm, działających w oparciu o kulturę wymiany wiedzy i realizację różnorodnych aktywności, bieżąco odpowiadających na zmiany rynkowe. Przestrzeń biurowa jest tu elastyczna i dostosowuje się do pracowników, zapewnia im nieskrępowaną komunikację, odpowiada na potrzeby pracy indywidualnej i zespołowej, kreatywnej i analitycznej” – powiedział właściciel The Design Group, architekt Konrad Krusiewicz.

Zlokalizowane przy pl. Małachowskiego w Warszawie biuro mieści się w odrestaurowanej kamienicy Raczyńskich, perełce warszawskiej architektury. „Fakt ten był punktem wyjściowym do stworzenia koncepcji wnętrza nowoczesnego, a zarazem przesyconego wyjątkowym, historycznym charakterem. Mimo iż jest to w pełni funkcjonalne wnętrze biurowe, stylistyką przypomina przytulną kawiarnię lub mieszkanie. Elegancja i dbałość o detale stanowią o jego wysokiej jakości” – powiedziała Emilia Wójcicka, projektantka odpowiedzialna za koncepcję wnętrz biura.

Stworzenie stylowego wnętrza coworkingowego było dla projektantów dużym wyzwaniem. Musieli zapewnić idealne warunki do pracy stale zmieniającym się użytkownikom, którzy mają odmienny styl i specyfikę pracy. Wnętrze musiało być zatem różnorodne, dawać możliwość wyboru odpowiedniego miejsca pracy w zależności od wykonywanych obowiązków, umożliwiać swobodną komunikację, pobudzać kreatywność oraz inspirować. Dlatego też pomieszczenia różnią się od siebie zarówno wyposażeniem, jak i samym designem.

Bazą wzorniczą wnętrza stało się klasyczne i ponadczasowe połączenie bieli, czerni i szarości, które wzbogacono odważnymi kolorami ścian w pomieszczeniach pracy kreatywnej, różnorodnymi tkaninami obiciowymi, obrazami oraz dywanami. W przeszkleniach i drzwiach wykorzystano szprosy, a ściany wykończono sztukaterią. W tym wnętrzu postawiono na stylowy design nawiązujący do klasycznego wzornictwa z dbałością o najmniejsze szczegóły.

„Bardzo ważne było dla nas odpowiednie wyciszenie biura. Zależało nam, aby najemcy czuli się w tym wnętrzu komfortowo i mogli w spokoju wykonywać swoje zadania, całą uwagę poświęcając pracy, nie rozpraszając się dźwiękami płynącymi z innych sal, biur czy ulicy. Dzisiaj wiemy już, że decyzja montażu zarekomendowanych przez projektantów rozwiązań była słuszna. Nasi najemcy podkreślają, że akustyka w biurze przy pl. Małachowskiego jest dostosowana do ich potrzeb i specyfiki pracy. Wielu z nich uważa ten aspekt za wyróżnik naszej przestrzeni coworkingowej” – powiedziała Marta Kamińska z Solutions.Rent.

Komfort akustyczny w salach konferencyjnych zapewnił dźwiękochłonny sufit Rockfon Mono Acoustic. Projektanci wybrali to rozwiązanie z uwagi na jego minimalistyczny wygląd idealnie wpisujący się w eleganckie wnętrze oraz najwyższe parametry akustyczne, których nie są w stanie zapewnić meble czy podłogi. Dzięki niewidocznym łączeniom między płytami sufit tworzy jednolitą płaszczyznę, która podkreśla gustowny charakter wnętrza. Połać sufitu wykonano z wełny skalnej, która jest doskonałym materiałem skracającym czas pogłosu oraz skutecznie ograniczającym przedostawanie się dźwięków pomiędzy pomieszczeniami. W ten sposób w biurze uzyskano cichą i spokojną atmosferę sprzyjającą poufnym rozmowom i koncentracji. „Produkty akustyczne stosowane we wnętrzach muszą świetnie spełniać swoje przeznaczenie, ale przede wszystkim być niezauważalne, zintegrowane z płaszczyzną, na której się znajdują. Wydaje mi się, że właśnie do tego dąży projektowanie wnętrz w Polsce, jak i na świecie” – dodała Emilia Wójcicka z The Design Group.

Autorzy projektu wnętrz: The Design Group

Biuro coworkingowe Solutions.Rent

plac Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
Polska

1/10

Biuro coworkingowe Solutions.Rent

Kraj:Polska
Architekt:The Design Group
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic, Rockfon® Eclipse
Krawędzie:As
Wymiary:1160 x 1160

Powiązane projekty referencyjne