Odpowiedzialna działalność z wykorzystaniem ekologicznych materiałów budowlanych

Przemysł budowlany ewoluuje, a wymagania związane z ochroną środowiska stają się coraz ważniejsze, zwłaszcza przy wyborze materiałów budowlanych.

Choć w Norwegii istnieje już kilka projektów, które uzyskały certyfikat BREEAM, nie przeszkadza to w tworzeniu kolejnych, a biurowiec przy Otto Nielsens Vei jest pierwszym projektem BREEAM Excellent w mieście Trondheim. 

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) jest jednym z wiodących na świecie certyfikatów oceny zrównoważonego rozwoju, ponieważ uwzględnia cały cykl życia środowiska realizowanego budynku. Promuje on ochronę zasobów naturalnych i koncentruje się na dobrym samopoczuciu użytkowników

Biuro o wysokim stopniu poufności

Biurowiec jest siedzibą wielu firm, ale firma Nordic Semiconductor miała pewne szczególne wymagania. Potrzebowała miejsca, które zapewniałoby poufność, ponieważ firma opracowuje i testuje nowe technologie w swojej siedzibie.

Projekt obejmujący różne obszary

Projekt biura musiał uwzględniać różne środowiska pracy, dlatego Arcasa arkitekter, firma architektoniczna z Oslo, zaprojektowała przestrzeń, w której znalazły się biura różnej wielkości, sale konferencyjne oraz biuro o otwartym planie. Aby zapewnić prywatność, której potrzebowała firma Nordic Semiconductor, pracownia Arcasa arkitekter zdecydowała się zastosować sufit podwieszany Rockfon Blanka dB42 ze względu na jego wysokie właściwości dźwiękoizolacyjne i dźwiękochłonne oraz Rockfon Tropic ze względu na gładką, atrakcyjną powierzchnię i dobre pochłanianie dźwięku.

W naszej ofercie produkt Rockfon Blanka dB42 został zastąpiony Rockfon Blanka dB 43.

Budynek biurowy w Trondheim

Otto Nielsens veg 12
7052 Trondheim
Norwegia

Budynek biurowy w Trondheim

Kraj:Norwegia
Architekt:Arcasa arkitekter
Fotograf:Erik Burås
Produkty:Rockfon Blanka® dB 43
Krawędzie:A
Wymiary:600 x 600

Powiązane projekty referencyjne