Duży projekt budowlany miał na celu rozbudowę szkoły i po raz pierwszy zebranie wszystkich uczniów w jednym miejscu. W związku z tym kluczowe znaczenie miał wybór materiałów i produktów spełniających rygorystyczne wymagania dotyczące budynków szkolnych. Dostarczone przez Rockfon wyspy sufitowe z ramą do wykorzystania w klasach i stołówce w znacznym stopniu umożliwiły osiągnięcie celu.

Głównym wykonawcą była firma Balfour Beatty, natomiast aranżacją wnętrz zajęła się firma Central Essex Interiors. Specyfikacje techniczne musiały być godne projektu na miarę przyszłych pokoleń i uwzględniać kwestie takie jak wydajność energetyczna, masa termiczna i właściwości akustyczne. Potrzebne były sufity łączące wydajność ekonomiczną i wygląd pasujący do wizerunku nowoczesnej szkoły. Początkowo zakładano wykorzystanie perforowanych płyt kartonowo-gipsowych, jednak po przedyskutowaniu kwestii przez wszystkie zaangażowane strony, podjęto decyzję o montażu produktów Rockfon.

Wyspy sufitowe Rockfon z ramą są produkowane ze skalnej wełny mineralnej spojonej lepiszczem, która umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, a jednocześnie pochłania dźwięki dochodzące z obu stron płyty. To w znacznym stopniu wpływa na optymalizację wykorzystania masy termicznej, ponieważ zastosowanie tradycyjnych materiałów z wysoką inercją, takich jak beton, może mieć negatywny wpływ na właściwości akustyczne. Wyspy sufitowe Rockfon zapewniają wszystkie zalety wysp akustycznych, jednocześnie ograniczając liczbę wysp potrzebnych do zapewnienia zamierzonych właściwości.

Ponadto wyspy charakteryzują się wyjątkową stabilnością wymiarową, nawet przy wilgotności sięgającej 100%. Dzięki niehigroskopijnej powierzchni, która nie sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, istotne właściwości, takie jak odporność ogniowa i higiena, są bardziej korzystne niż w przypadku porównywalnych produktów.

„Nowe produkty Rockfon polecono nam ze względu na korzyści związane z wykorzystaniem masy termicznej – innowacyjnego rozwiązania zyskującego na popularności. Ściśle współpracowaliśmy z głównym wykonawcą i firmą Rockfon, aby opracować rozwiązanie spełniające wszystkie istotne kryteria dotyczące wykorzystania energii, efektywności cieplnej i estetyki”. 

Walworth Academy

Shorncliffe Rd
London SE5 0DS
Zjednoczone Królestwo

Walworth Academy

Kraj:Zjednoczone Królestwo
Contractor:Balfour Beatty
Montaż:Central Essex Interiors
Produkty:Rockfon® Tropic
Krawędzie:A24
Wymiary:600 x 600

Powiązane projekty referencyjne