Wspólnie zmieniamy oblicze placówek medycznych

6 lutego 2017

Architektura wnętrza odgrywa istotną rolę w leczeniu fizycznym i psychicznym pacjenta.

W naszej nowej broszurze „Placówki medyczne” chcielibyśmy przybliżyć Państwu rozwiązania Rockfon, które pomagają tworzyć komfortowe i bezpieczne wnętrza placówek służby zdrowia spełniając jednocześnie surowe wymogi stawiane produktom stosowanym w tego typu obiektach.

Uzdrawiające piękno przestrzeni

Jak pokazały liczne badania, piękne, ciche oraz dające poczucie bezpieczeństwa otoczenie pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjentów, a nawet przyspiesza proces leczenia. Z tego względu tak ważny jest wybór rozwiązań zapewniających nie tylko pełną swobodą projektowania, ale również spełniających wymogi sanitarne oraz akustyczne. 

Rozwiązania Rockfon zostały zaprojektowane, by sprostać wysokim wymaganiom stawianym produktom do obiektów służby zdrowia w zakresie akustyki, higieny i bezpieczeństwa. Nasze płyty sufitowe wykazują doskonałe właściwości w zakresie pochłaniania dźwięku (najwyższa klasa A). Poprawiają akustykę pomieszczeń poprzez redukcję szkodliwego dla zdrowia hałasu, który jak powszechnie wiadomo wpływa negatywnie na cały organizm.

Higiena i bezpieczeństwo

Szacuje się, że aż do 10% pacjentów ulega zakażeniu podczas hospitalizacji. Ta niechlubna statystyka dotyczy szpitali na całym świecie i jak dowiedziono nie ma związku wyłącznie z oddziałami zabiegowymi, lecz do zakażeń dochodzi nawet na oddziałach zachowawczych. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są złe warunki sanitarno-higieniczne panujące w placówkach służby zdrowia.

Rockfon pomaga obniżyć ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych dostarczając rozwiązania spełniające rygorystyczne wymagania dotyczące higieny w placówkach służby zdrowia, w tym do pomieszczeń medycznych najwyższego ryzyka. Sufity Rockfon przeznaczone do obiektów medycznych cechują się zwiększoną trwałością i odpornością na działanie agresywnych detergentów i środków dezynfekujących. 

Klasa bakteriologiczna jest podstawowym parametrem spełnienia wymogów higieniczno-sanitarnych w obiektach służby zdrowia. Określa ona najwyższy dopuszczalny poziom zagęszczenia jednostek formujących kolonie mikroorganizmów na metr sześcienny powietrza

Przebadane pod tym kątem produkty Rockfon® MediCare® otrzymały klasę bakteriologiczną od B10 do najwyższej B1. Oznacza to, że sufity Rockfon spełniają wymagania stref o różnych poziomach ryzyka zakażenia w obiektach służby zdrowia - od korytarzy szpitalnych, po gabinety lekarskie i sale operacyjne.

Powiązane artykuły