Nowa Rejestracja w IPCZD – przyjaźnie i nowocześnie

26 stycznia 2022

Jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce – Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” przeszedł kompleksową modernizację przestrzeni Rejestracji Poradni Specjalistycznych. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates. Rockfon przekazał na ten szczytny cel swoje specjalistyczne sufity akustyczne do placówek służby zdrowia Rockfon MediCare Plus oraz wyspy sufitowe Rockfon Eclipse.

Przestrzenie ogólne szpitala, takie jak izba przyjęć to miejsca, które tworzą pierwsze wrażenie oraz wpływają na ogólny odbiór całego doświadczenia wizyty w szpitalu u pacjenta. W takich miejscach szczególnie istotne jest projektowanie przestrzeni przyjaznych, które będą łagodziły wizerunek całości placówki.

Rejestracja 30 Poradni Specjalistycznych w IPCZD o powierzchni ponad 400 m² to pierwszy etap ambitnego planu modernizacji całej Izby Przyjęć, z którą tylko w 2019 roku styczność miało niemal 80 tysięcy małych pacjentów.

Wszystko co robimy rewitalizując szpital służy skutecznej diagnostyce i bezpiecznemu leczeniu. Naszym celem jest zapewnienie pacjentowi, jego rodzinie i personelowi bezpiecznych i komfortowych warunków

Dr n. med. Marek Migdał

Dyrektor IPCZD
W projekcie IPCZD sufity Rockfon odgrywają bardzo ważną rolę – podkreślają charakter wnętrza. W przestrzeniach komunikacji oraz sanitarnych zastosowano białe, pełne sufity podwieszane, mające na celu rozjaśnienie pomieszczenia oraz wydzielenie przestrzeni ogólnych. W pomieszczeniach przeznaczonych dla pracowników oraz w kawiarni zastosowano wyspy sufitowe, które w połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym oświetleniem mają wydzielać miejsca o mniej oficjalnym charakterze, w których projektowaniu staraliśmy się uciekać od „wyglądu szpitala” tak bardzo, jak to możliwe

Arch. Aleksandra Czubaszek-Siłuch