Akustyczny sufit Rockfon zaprojektowany w hotelu Mercure de Hyères we Francji stworzył niepowtarzalne wnętrze i pomógł ograniczyć hałas, na który często skarżą się hotelowi goście.

Globalne sieci hotelowe stają się lokalne

"Opowiadanie lokalnej historii" jest dziś wyzwaniem dla największych sieci hotelowych, ponieważ chcą one przejść od standaryzacji do zapewnienia swoim gościom lokalnych doświadczeń. Tak było w przypadku holu hotelu Mercure Hyères Centre: z bezosobowej i zimnej recepcji została przekształcona w oryginalne i ciepłe miejsce dzięki akustycznym płytom sufitowym Rockfon Color-all®.

Projektantka wnętrz Karolina Lubkowski zainspirowała się Willą Noailles w Hyères, jedną z pierwszych nowoczesnych willi we Francji. Czarno-białe kontrasty wnętrza na suficie są odtwarzane za pomocą płyt Rockfon Color-all w kilku odcieniach szarości.

Zaprojektowano stopniowany efekt kolorystyczny z ciemniejszymi kolorami w "salonikach / obszarach prywatnych" i jaśniejszymi odcieniami w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Architektka wybrała płyty o krawędzi X oraz niekonwencjonalny montaż sufitu, umieszczając system profili ukośnie (skręcony w 45° stopni), aby uzyskać bardziej dynamiczny wygląd.

Lobby i recepcja to wyzwania akustyczne

Lobby i recepcja to z definicji hałaśliwe obszary o dużym natężeniu ruchu gości. Lobby są zawsze wyzwaniem akustycznym, ponieważ często mają również twarde podłogi, które potęgują pogłos. Tutaj pogłos i poziom hałasu były dodatkowo zwiększone z uwagi na szerokie okna. Sufit akustyczny sprostał wyzwaniom i teraz goście mogą wyraźnie słyszeć swoich rozmówców, jakby byli w cichym i intymnym pomieszczeniu.

Mercure Hotel

19 Avenue Ambroise Thomas
83400 Hyères
Francja

Mercure Hotel

Kraj:France
Architekt:Karolina Lubkowski, KL Studio Design
Fotograf:Sylvain Barthelemy
Produkty:Rockfon Color-all®
Krawędzie:X
Wymiary:600 x 600

Powiązane studia przypadków