Odwaga do eksperymentowania z kolorami zaowocowała oryginalnym projektem wnętrza siedziby firmy Ramberg w Norwegii. Projektanci wybrali tu różne motywy kolorystyczne w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. Zrównoważone sufity Rockfon Color-all z bogatej palety barw wykorzystano jako narzędzie estetyczne, zyskując dodatkowo doskonałą akustykę.

Dodaj kolor do biura

Podczas projektowania biura Ramberg priorytetem było zastosowanie szerokiej gamy kolorystycznej. Wykorzystano tu różne barwy przewodnie, które wybrano z gotowych palet odcieni sufitów, ścian i mebli. Ekscytujące, zgodne z aktualnymi trendami odcienie, pomogły stworzyć środowisko, które dostarcza inspiracji i zapewnia dobre samopoczucie w miejscu pracy. Wchodząc do tak zaprojektowanych pomieszczeń, uzyskuje się prawdziwy „efekt doładowania” i zupełnie inne wrażenie, niż gdyby były one całkowicie białe.

Sufity jako narzędzie estetyczne

W poszczególnych pomieszczeniach zastosowano przewodnie motywy kolorystyczne. Sufity akustyczne Rockfon Color-all dopasowano do kolorów ścian, a także wyposażenia wnętrza, takiego jak meble, dywany i lampy. Na przykład kolorem stołówki został zielony, który w różnych odcieniach przewija się w wystroju całego pomieszczenia. Płyty akustyczne Rockfon przyklejono bezpośrednio do sufitów, pozostawiając widoczne instalacje techniczne. Dało to dodatkowy stylowy, industrialny efekt, zwłaszcza tam, gdzie instalacje wentylacyjne pomalowano na ten sam kolor co sufity.

Kolory wywołują różne nastroje

Wiemy, że kolory mogą wpływać na nasz nastrój. Odpowiednie wykorzystanie ich w aranżacji wnętrz ma ogromne znaczenie zarówno dla dobrego samopoczucia użytkowników, ich komfortu, jak i energii. „Kolor to światło, a światło to energia. Dlatego kolory wpływają na wszystko, co robimy. Mają między innymi potencjał, aby pomóc nam się zrelaksować, skupić, czy też doładować nas energią. Należy wykorzystywać je świadomie, aby wywołać oczekiwane emocje i nastroje” mówi Sara Garanty, architekt wnętrz i ekspert ds. kolorów. Garanty wierzy, że dobór kolorów do wnętrz ma realny wpływ na użytkowników i może pomóc w zwiększeniu ich produktywności czy zmniejszeniu stresu.

Ramberg Office

Orhusveien 1
3070
Sande i Vestfold
Norwegia

„Kolor to światło, a światło to energia. Dlatego kolory wpływają na wszystko, co robimy. Mają między innymi potencjał, aby pomóc nam się zrelaksować, skupić, czy też doładować nas energią. Należy wykorzystywać je świadomie, aby wywołać oczekiwane emocje i nastroje”

Sara Garanty

Architekt wnętrz i ekspert ds. kolorów

Ramberg

Kraj:Norwegia
Produkty:Rockfon Color-all®
Krawędzie:B
Wymiary:600 x 600

Powiązane studia przypadków