Inspiracja skandynawskimi krajobrazami

Architekci z biura Henning Larsen, odpowiedzialni za nową siedzibę firmy Nordea w Kopenhadze, szukali inspiracji dla swojego projektu w skandynawskich krajobrazach. Nowoczesny, skandynawski charakter uzyskano dzięki zastosowaniu sufitów Rockfon® Mono® Acoustic w kolorze łupka, dębu i bieli.

Krystaliczna fasada umożliwia przenikanie światła dziennego do wnętrza budynku, tworząc poczucie przejrzystości pomiędzy pracownikami, klientami i otaczającym środowiskiem miejskim. Dwa atria są centralnymi pomieszczeniami budynku. W jednym z nich mieści się największy parkiet handlowy w Skandynawii z miejscem dla ponad 600 handlowców.

Optymalna akustyka i ekologiczne materiały

Tradycja spotyka się z nowoczesnymi pomysłami projektowymi dzięki innowacyjnej fasadzie, która jest kompozycją pękniętych powierzchni przypominających górę lodową. Ponadto powierzchnia oferuje barwne efekty świetlne, reagując na różne natężenia światła i zmienność warunków atmosferycznych. Szkło najwyższej jakości i zrównoważone materiały budowlane zapewniają kontrolę klimatu w pomieszczeniach, wentylację i oszczędność energii. 

Dodatkowo budynek charakteryzuje się doskonałym wykorzystaniem naturalnego światła i spektakularnym widokiem na zewnątrz, na piękny, chroniony obszar Amager Fælled.

Certyfikacja LEED zapewnia dobrą atmosferę wnętr

Budynek został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić przejrzystość i mniejszy wpływ na środowisko. Jest to jeden z pierwszych budynków w Danii, który uzyskał platynowy certyfikat LEED będący najwyższym certyfikatem w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Certyfikat LEED gwarantuje, że co najmniej 20% materiałów pochodzi z lokalnych zasobów, a priorytetem są materiały pochodzące z recyklingu. 

Skandynawskie materiały, takie jak łupek, dąb i szkło zostały wybrane jako materiały budowlane, aby zharmonizować układ i wyrazić skandynawski charakter. Certyfikacja LEED stawia surowe wymagania dla wnętrz, gdzie akustyka i światło dzienne to kilka parametrów, które należy poprawić.

Dzięki sufitom akustycznym Rockfon, atrium budynku oraz piętro handlowe zyskały komfortową i optymalną przestrzeń roboczą o mniejszym hałasie i pogłosie.

Siedziba główna firmy Nordea

Grønjordsvej 10,
2300 København S,
Dania

1/6

Siedziba główna firmy Nordea

Kraj:Copenhaga, Dania
Architekt:Henning Larsen Architects
Fotograf:Nibe fotograferne
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic

Powiązane studia przypadków