Radosne korytarze

Estetycznym wyróżnikiem szkoły są kolorowe korytarze. Każde piętro to inny kolor odpowiadający jednemu poziomowi edukacji: kolor żółty to przedszkole, zielony – szkoła podstawowa, bordowy – szkoła średnia. Projekt P33 wymagał zastosowania kolorowych sufitów w systemie bezramkowym. Wybrano sufity akustyczne Rockfon Color-all z dopasowanymi kolorystycznie profilami obwodowymi w matowym wykończeniu.

Dzięki temu, że kolory korytarzy korespondują z logotypem szkoły, wnętrza wzmacniają poczucie tożsamości szkolnej. Pozytywne barwy wpływają też na samopoczucie uczniów i kadry szkolnej. Uspokajają, pozwalają odpocząć psychicznie i wprowadzają optymizm.

Ciche sale

W całej szkole, jej częściach wspólnych i salach lekcyjnych, zmontowano sufity akustyczne. Oprócz kolorowych Color-all wybrano także płyty Rockfon Blanka z ultramatową, gładką, idealnie białą powierzchnią o wysokim współczynniku odbicia i rozproszenia światła. Ta ich właściwość przyczynia się do oszczędności energii oraz tworzenia komfortowego środowiska wewnątrz pomieszczeń.

„Nie robiliśmy badań. Gołym uchem było słychać, że jest za głośno. Uważaliśmy, że wyciszenie przestrzeni jest konieczne, bo hałasu jest bardzo dużo i na zewnątrz, i w domach. Nasze uszy są nim rozdrażnione” – powiedział Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO.

Dzięki temu, że sufity charakteryzują się najwyższą klasę pochłaniania dźwięki – A, uzyskano spokojną przestrzeń, w której można wysławiać się naturalnie, bez podnoszenia głosu. To bardzo pomaga nauczycielom w prowadzeniu lekcji, a uczniom w przyswajaniu wiedzy. Efekty odpowiedniej akustyki widać także w ich lepszym samopoczuciu.

Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu

Ul. Boleslawa Prusa 78
50-318, Wrocław
Polska

Zaczęliśmy od doboru koloru posadzek, bo tu jest najwięcej ograniczeń, potem były ściany, sufity i stolarka drzwiowa. Dla mnie bardzo zaskakujące było to, że udało się nam idealnie dobrać kolory sufitu. Oferta Rockfon jest pod tym względem bardzo szeroka.

Aleksandra Doniec

Architekt, P33

Don BOSCO Salesian School Complex

Kraj:Wrocław, Polska
Architekt:arch. Aleksandra Doniec, P33 Pracownia Projektowa
Montaż:Tres Michał Skrzos
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Blanka®, Rockfon Color-all®
Krawędzie:X
Wymiary:1200 x 600

Powiązane projekty referencyjne