Założona w Belgii firma Orac Decor, już od ponad pół wieku produkuje dekoracyjne materiały wykończeniowe, takie jak listwy przypodłogowe. Na lokalizację swojego pierwszego nastawionego na doświadczenia salonu pokazowego firma wybrała hiszpańską Barcelonę i postawiła na immersyjne podejście. The Room Studio firma projektująca wnętrza, w której zarządzie zasiadają Meritxell Ribé i Josep Puigdomènech, położyła nacisk na artystyczną scenografię i pełną zadziwiających niespodzianek podróż klienta. W wielu różnych przestrzeniach nastawionego na doświadczenia salonu pokazowego zaprezentowany jest kreatywny potencjał produktów firmy oraz 22 współpracujących z firmą marek, w tym Rockfon.

Oprócz produktów Orac Decor w przestrzeni wykorzystano Rockfon Mono Acoustic, panele ścienne Rockfon Canva, sufit Rockfon Blanka i wysypy Rockfon Eclipse Customised, które zapewniają doskonałą akustykę. „Realizowanie kreatywnych pomysłów jest łatwe, gdy współpracuje się z firmami mającymi takie samo podejście” – powiedział Victor Valentin Gaig, dyrektor generalny Orac Decor Spain.

Akustyka ukierunkowanego na wrażenia salonu pokazowego

Orac Experience Centre jest podzielone na różne strefy tematyczne, z których każda oddziałuje na różne zmysły: obszar wystawowy o nazwie „Jaskinia”, „Sala wystawowa”, „Sala immersyjna” oraz przeznaczony do wypoczynku „Klub” wraz ze strefą do pokazów kulinarnych oraz uniwersalną salą wykładową. Zewnętrzny dziedziniec pełni funkcję niewielkiej oazy, a na wyższym poziomie znajdują się biura Orac Decor.

Szczególnie charakterystyczną częścią nowego salonu pokazowego jest „Jaskinia” – znajdujące się zaraz przy wejściu monochromatyczne pomieszczenie utrzymane w odcieniach beżu. To tutaj wykonawcy z Conover Plus początkowo napotkali na trudności z dopasowaniem sufitu do zaokrąglonych obszarów listew ściennych Orac Decor. W tym celu zamontowano monolityczne rozwiązanie Rockfon Mono Acoustic w niestandardowym kolorze oraz o kształcie dopasowanym do pomieszczenia. System Rockfon Mono Acoustic został zamontowany też w sali immersyjnej i biurach Orac Decor.

W sali wystawowej zamontowano wyspę akustyczną Rockfon Eclipse Customized o długości 3 metrów oraz akustyczny sufit monolityczny Rockfon Mono Acoustic, aby ograniczyć pogłos generowany przez dźwięki emitowane podczas prezentacji oraz dużą liczbę odwiedzających podczas wydarzeń – było to szczególnie ważne ponieważ pomieszczenie jest wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Komfort akustyczny pozwala klientom w pełni skoncentrować się na projekcjach i egipskich hieroglifach, które otaczają całą przestrzeń.

W części wypoczynkowej Klubu znalazły się dwa akustyczne panele ścienne Rockfon Canva. To podejście pozwoliło zapewnić wyjątkowy design wnętrza, ale też podkreślić znaczenie akustyki w tworzeniu komfortowego, zdrowego środowiska do pracy i relaksu.

Design salonu pokazowego, który przekracza oczekiwania

Od czasu otwarcia Orac Experience Centre minęły już cztery miesiące, a wszystkie szacunki dotyczące liczby odwiedzających zostały już przekroczone. „Poczucie, że osiągnęliśmy coś wyjątkowego, czego nie zrobił jeszcze nikt wcześniej, jest dla nas powodem do dumy” – powiedział przedstawiciel Conover Plus. 

„Akustyka odrywa ważną rolę w designie wnętrza. Chodzi o zapewnienie dobrego samopoczucia osobie, która przebywa w przestrzeni. Ta kwestia wiąże się z komfortem akustycznym, który można jednak określić dopiero przebywając w danym miejscu. To coś, czego trzeba doświadczyć samodzielnie” – mówi Josep Puigdomènech, projektant wnętrz i kierownik projektu, The Room Studio. "W showroomie akustyka jest spektakularna.Szczególnie dobrze można to odczuć, wychodząc na zewnątrz – wtedy słychać różnicę między spokojem i komfortem akustycznym wewnątrz”.

Realizowanie kreatywnych pomysłów jest łatwe, gdy współpracuje się z firmami mającymi takie samo podejście” – dyrektor generalny Orac.

Victor Valentin Gaig

DYREKTOR GENERALNY, ORAC DECOR HISZPANIA
Kraj:Barcelona, Hiszpania
Architekt:The Room Studio
Interior designer:The Room Studio
Contractor:Conover Plus
Montaż:Conover Plus
Fotograf:Miguel de Guzmán
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic, Rockfon® Eclipse Customised
Krawędzie:TE Elegant Render

Powiązane studia przypadków