Duża szkoła, duży problem

Działająca od 2012 roku szkoła im. Profesora Bogusława Molskiego to największa placówka w Warszawie. Uczęszcza do niej aż 1200 dzieci, a grono pedagogiczne liczy ponad 100 osób. 

Podczas przerw na jednym piętrze przebywa średnio 400 dzieci. Niekończący się hałas był nie do zniesienia i przeszkadzał nie tylko dyżurującym nauczycielom, ale także dzieciom. Niestety problem z dźwiękiem dotyczył także sal lekcyjnych. Każdy szmer, szum, dźwięki rozmów między uczniami odbijały się od śliskich, płaskich powierzchni w klasie, w związku z czym odbiór informacji przekazywanych przez nauczyciela był trudny, a często nawet niemożliwy. 

Szkoła Podstawowa nr 340

Eugeniusza Lokajskiego 3
02-793 Warsaw
Polska

Dochodziło do tego, że dzieci były ospałe i kłady się ze zmęczenia na ławkach, a nauczyciele uskarżali się na notoryczny ból głowy.

Joanna Lejza

Nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor szkoły

Materiały dźwiękochłonne na ratunek

W każdym z pomieszczeń szkoły na Ursynowie przeprowadzono pomiary, jaką powierzchnię należy pokryć płytami dźwiękochłonnymi, by najlepiej spełniały swoją funkcję.  

Do adaptacji akustycznej szkoły wykorzystano sprawdzone rozwiązania z oferty Rockfon, wiodącego producenta płyt dźwiękochłonnych z wełny skalnej. W modernizowanych klasach, na korytarzach i w auli zastosowano płyty z linii: Rockfon® Koral™, Rockfon® Tropic™ i Rockfon® VertiQ™.

Szkoła Podstawowa nr 340

Kraj:Polska
Architekt:wmn ARCHITEKCI Weronika Nowak
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon® Koral, Rockfon® Tropic
Krawędzie:A24
Wymiary:600 x 600
PL, Warsaw, Primary School number 340, wmn ARCHITEKCI Weronika Nowak, Education, exterior

Szkoła Podstawowa nr 340 w Warszawie

Hałas to aktualnie jeden z największych wrogów, z którym mierzą się polskie szkoły. Kiedy jest głośno, nauczyciele są zmęczeni i uskarżają się na ból głowy, a dzieci nie mogą skupić się na lekcjach i mają ogromne problemy z przyswajaniem wiedzy.

Powiązane projekty referencyjne