Miejsce pracy sprzyjające zdrowiu sprzyja również produktywności

1 stycznia 1

Leczenie „chorych budynków” może zwiększyć zyski, jak również poprawić samopoczucie przebywających w nim osób.

Zapotrzebowanie na zdrowe miejsca pracy

Od czasu gdy w latach 80. po raz pierwszy stwierdzono występowanie „syndromu chorego budynku”, pracodawcy zwiększyli wysiłki na rzecz poprawy warunków w miejscu pracy. W końcu do 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, więc ważne jest, aby przestrzenie, w których pracujemy, sprzyjały naszemu dobremu samopoczuciu.

W związku z przechodzeniem na gospodarkę opartą na wiedzy zapotrzebowanie na zdrowe miejsca pracy jest obecnie jeszcze większe. Ponieważ 92% kosztów operacyjnych firmy1  jest bezpośrednio związanych z wydatkami na personel, wszystko, co można zrobić, aby poprawić produktywność ludzi, jest jak najbardziej korzystne. 

Badania sugerują, że korzyści płynące z inwestowania w zdrowe miejsce pracy są warte wydanych pieniędzy. Na przykład 79% właścicieli budynków2 , którzy zainwestowali w odpowiednią strategię, odnotowuje większy poziom zadowolenia i zaangażowania pracowników. Z ankiet przeprowadzonych wśród pracowników wynika, że zaangażowanie personelu w pracę może poprawić wyniki finansowe przedsiębiorstwa o 30%3

Zdrowe budynki są również więcej warte. Prawie trzy czwarte właścicieli budynków stwierdziło, że zdrowsze budynki są łatwiejsze do wynajęcia i bardziej atrakcyjne dla najemców o wysokich wymaganiach. 62% z nich dostrzega również korzyści polegające na większej wartości takiego budynku4, co oznacza, że odpowiednie rozwiązania mogą zwiększyć cenę odsprzedaży obiektu5.

Możemy pomóc wyleczyć chore budynki

Nadal pozostaje wiele do zrobienia. Według 60% respondentów badania przeprowadzonego w 2016 roku6dostęp do światła słonecznego jest nadal postrzegany jako kluczowa cecha zdrowego miejsca pracy. Dodatkowo tylko 34% pracowników jest zadowolonych z poziomu hałasu, nawet w stosunkowo nowych miejscach pracy7.

Izolacja ROCKWOOL pomaga leczyć chore budynki i tworzyć lepszego środowiska pracy. Nasze akustyczne rozwiązania sufitowe i izolacyjne redukują poziom hałasu. Dzięki temu pracownicy mogą się skoncentrować nawet w biurach z otwartą przestrzenią. Izolacja termiczna z wełny skalnej pomaga natomiast utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz budynku. A dzięki gładkiej i odbijającej światło powierzchni paneli sufitowych oświetlenie jest bardziej efektywne.

Właściciele budynków i pracodawcy, którzy wzięli pod uwagę potencjalne korzyści, odpowiedzieli na zapotrzebowanie na zdrowe budynki i zainwestowali w rozwiązania skoncentrowane na człowieku, wyraźnie na tym zyskują.

 

1: Raport Leesmana, ponad 100 000 respondentów Raport dotyczący produktywności w miejscu pracy 
2: Dodge Data & Analytics, „Smart Market Report”, 2016
3: Hay Group, „Employee Engagement” 
4: Raport Leesmana, ponad 100 000 respondentów Raport dotyczący produktywności w miejscu pracy
5: GRESB, „The Value of an Integrated Sustainability Strategy for Real Estate Companies and Funds”, 2016
6: 
Dodge Data & Analytics, „Smart Market Report”, 2016

7: Leesman, „The next 250K”

 

1/1

Akustyka biur

Biorąc pod uwagę, że ponad 90% kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa wiąże się z efektywnością pracowników, ważne jest, aby poznać wpływ, jaki warunki w biurze i akustyka pomieszczeń mają na pracowników biurowych.

Dowiedz się więcej

Powiązane historie

Nasz sposób myślenia — inne tematy