Zakłada ona, że produktywność wzrasta, gdy pracownicy dysponują różnymi typami przestrzeni do wyboru i adaptacji do swoich potrzeb. Zarówno do pracy indywidualnej, wymagającej koncentracji i spokoju, jak i zespołowej, która wiąże się ze spotkaniami oraz interakcjami. Często przestrzeń biurowa musi również pełnić funkcję strefy do wypoczynku. W biurze ROCKWOOL GBS w Poznaniu udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowo wprowadzonego przez Rockfon rozwiązania – platformy akustycznej Rockfon Hub. Pozwala ona na wydzielenie stref w biurze, tworząc „przestrzeń w przestrzeni”, którą można odsłaniać i zasłaniać dzięki zasłonom.

Punktem wyjścia do założeń projektowych było hasło „materiały pierwotne” – skała, drewno, rośliny i bliski naturze design dla zmysłów. Trend biofilny reprezentują m.in. akustyczne panele ścienne Rockfon Senses. Wykonane z organicznych materiałów, takich jak pachnące alpejskie kwiaty łąkowe, ręcznie wykończone, oddają piękno natury, zapewniając jednocześnie komfort akustyczny. Sale spotkań wyciszają akustyczne panele ścienne Rockfon Lamella składające się z panelu dźwiękochłonnego z wełny skalnej o grubości 40 mm oraz listew drewnianych w kolorze ciepłego złota i chłodnego blondu.

Wielofunkcyjne, elastyczne biuro o powierzchni ok. 6 tys. m2 wymagało szczególnej dbałości o komfortową atmosferę. Jak powiedział Krzysztof Draber, architekt wnętrz w Comodo Group: „W projekcie skupiliśmy się na obniżeniu poziomu hałasu i odbicia dźwięków, absorpcji oraz izolacyjności dźwiękowej. Zastosowaliśmy rozwiązania akustyczne o najwyższych parametrach, które dzięki możliwości aplikacji na różnych powierzchniach, stanowią integralną część wnętrza”.

"W projekcie wykorzystaliśmy najnowsze produkty Rockfon, które łączą współczesne trendy wzornicze z oczekiwaniami inwestorów. Doskonale integrują się z wnętrzem, tworząc element dekoracyjne o dodatkowej funkcji akustycznej. Oferują możliwość dowolnej kastomizacji – w zakresie wielkości, koloru, kształtu, i aplikacji na różnych powierzchniach. To pozwala projektantom na nieograniczone możliwości tworzenia zindywidualizowanych wnętrz. Co więcej są to produkty w trendzie zero-waste. Można je przenieść do innej przestrzeni czy też nowego biura. Szczególnie spodobały mi się biofilne obrazy Senses, stworzone ze sprasowanych elementów organicznych. Ich naturalne barwy, faktura i delikatny zapach tworzą w pomieszczeniu niezwykłą atmosferę", Krzysztof Draber, architekt Wnętrz w Comodo Group.

Komfort akustyczny i jedyny w swoim rodzaju design wnętrza osiągnięto dzięki rozwiązaniu – Rockfon Canva, które zaprojektowano na zamówienie, tak aby pasowało do nastroju i funkcji każdego pomieszczenia. Produkt reprezentujący najlepsze w swojej klasie pochłanianie dźwięku (klasa A) połączone z efektownym designem posiada zdejmowane płótna, na które nadrukowano krajobrazy, tworząc w ten sposób indywidualne dekoracje ścienne.
Designerski detal z klasą A w zakresie pochłania dźwięku, tworzą też inspirowane plastrami miodu wyspy Rockfon Eclipse. Płyty w kształcie heksagonów przeplatanych oświetleniem zawisły w biurze nad wyspą kuchenną.

Światowy lider w produkcji wełny mineralnej do izolacji budynków i rozwiązań poprawiających akustykę jest znany z konsekwentnej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, opartej na dekarbonizacji i gospodarce obiegu zamkniętego. Marka Rockfon doskonale wpisuje się w te założenia, gdyż każdy etap cyklu życia jej produktów jest ukierunkowany na obniżenie emisji oraz oszczędność energii i zasobów. Produkty Rockfon są trwałe i tworzone w znacznej mierze z materiałów pochodzących z recyklingu. Tworzą zdrowe przestrzenie, które pozytywnie wpływają na samopoczucie ludzi, co zostało potwierdzone m.in. certyfikatem Cradle to Cradle.

  • Inwestor: Grupa Rockwool
  • Powierzchnia biura: ok. 6000 mkw.
  • Data realizacji: 2022
  • Autor projektu wnętrz: arch. Krzysztof Draber, Comodo Group
  • Wykonawca sufitów: Skanska

ROCKWOOL GBS

Ul. Wierzbiecice 1b
61-569, Poznań
Poland

W projekcie wykorzystaliśmy najnowsze produkty Rockfon, które łączą współczesne trendy wzornicze z oczekiwaniami inwestorów. Doskonale integrują się z wnętrzem, tworząc element dekoracyjne o dodatkowej funkcji akustycznej.

Krzysztof Draber

Poland
Architekt wnętrz w Comodo Group
1/20

Rockwool GBS

Kraj:Poznań, Polska
Architekt:Krzysztof Draber, Comodo Group
Montaż:Skanska
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Canva® Panel ścienny, Rockfon® Eclipse Customised, Rockfon® Lamella
Krawędzie:A
Wymiary:600 x 600, 1160 x 1160, 1760 x 1160

Powiązane studia przypadków