Projektant połączył te elementy z przyjemnymi dla wzroku pastelowymi kolorami. Mamy tu naturalne zielenie roślin, błękit nieba, morski turkus, ciepłą piaskową żółć czy pastelowy róż. Całość dopełniają meble w miękkich obiciach. Połączenie elementów biofilnych z pastelami i przyjemnymi w dotyku tkaninami stworzyło otulające i uspokajające wnętrze korzystnie wpływające na samopoczucie pracowników.

„W tym projekcie zachowana jest równowaga. Biuro nie jest przesadzone ani cukierkowe. Zapewnia pracownikom komfort w ramach kilku zmysłów: wzroku – naturalne, jasne kolory, słuchu – doskonała akustyka, dotyku i powonienia – strukturalne, pachnące obrazy Rockfon Senses. Panująca tu atmosfera zmniejsza stres i niepokój tworząc przestrzeń do spokojnej pracy” powiedział Krzysztof Draber, architekt wnętrz w Comodo Group opisując projekt.

Po wejściu do biura od razu czuć jego przytulność. Recepcję i korytarz zdobi efektowny sufit z podwieszonymi, okrągłymi wyspami Rockfon Eclipse Customised w pastelowych barwach. Przeplata je ledowe oświetlenie o tym samym kształcie. Na tle jasnych ścian zamontowano dębowe panele Rockfon Lamella w trzech kolorach: jasny dąb, dąb, dąb wędzony. Łączą one piękno naturalnego drewna ze skutecznym pochłanianiem dźwięków i razem z sufitem akustycznym ograniczają niepożądany hałas w strefie wejściowej, recepcyjnej oraz sal konferencyjnych.

Rdzeniem tego małego, ale wielofunkcyjnego biura jest open space, przedzielony na dwie części dekoracyjnymi przegrodami akustycznymi Rockfon Canva w kolorach różu i zieleni. Dwustronne panele zostały podwieszone pod sufitem, tworząc ażurową przegrodę, która nie tylko zdobi wnętrze, ale także dba o jego akustykę.

W tej część biura powieszono także panele ścienne Rockfon Senes ze sprasowanego mchu, alpejskich kwiatów, traw i liści, których fakturę dokładnie czuć pod palcami. Dzięki nim w pomieszczeniu unosi się delikatny zapach lasów i łąk. Rockfon Senses oddają piękno natury, zapewniając najlepsze w swojej klasie właściwości pochłaniania dźwięku.

Ciekawe zabiegi wzornicze wykorzystano także w salach konferencyjnych. Na ścianach mniejszych sal zamontowano panele sufitowe Rockfon Color All. Ponieważ i ściana i panele mają ten sam kolor, całość daje trójwymiarowy efekt. Z kolei niemal całą ścianę dużej sali konferencyjnej zdobi obraz Rockfon Canva przedstawiający zastygłą lawę wulkaniczną. Jeden motyw graficzny został tu rozbity na kilka mniejszych i większych obrazów. Oba rozwiązania mają swoją funkcjonalną wartość, a mianowicie zapewniają w salach doskonałą akustykę.

ROCKWOOL GBS - biuro w Warszawie

Ul. Przyokopowa 31, 01-208
Warszawa
Poland

W tym projekcie zachowana jest równowaga. Biuro nie jest przesadzone ani cukierkowe. Zapewnia pracownikom komfort w ramach kilku zmysłów: wzroku – naturalne, jasne kolory, słuchu – doskonała akustyka, dotyku i powonienia – strukturalne, pachnące obrazy Rockfon Senses. Panująca tu atmosfera zmniejsza stres i niepokój tworząc przestrzeń do spokojnej pracy.

Krzysztof Draber

Architekt wnętrz w Comodo Group
1/24

ROCKWOOL GBS - biuro w Warszawie

Kraj:Warszawa, Polska
Architekt:arch. Krzysztof Draber, Comodo Group
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Canva® Panel ścienny, Rockfon Canva® Przegroda stojąca, Rockfon Canva® Przegroda wisząca, Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse Customised, Rockfon® Lamella
Krawędzie:A
Wymiary:600 x 600, 800 x 800, 1760 x 1160, 1800 x 600

Related case studies