Biuro ROCKWOOL GBS na 4 piętrze biurowca znajdującego się przy poznańskim Nowym Rynku jest wielofunkcyjne i odzwierciedla filozofię firmy, zgodnie z którą budynki mają kluczowy wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność ludzi. Projektant wnętrza zadbał o to, by zapewnić pracownikom komfort i dać możliwość indywidualizacji przestrzeni roboczej wykorzystując jednocześnie niebanalne rozwiązania.  

Wnętrze biura ROCKWOOL GBS zostało tak zaplanowane, aby umożliwić pracownikom wykonywanie różnorodnych zadań. Nowe rozwiązania Rockfon wpisały się w tę przestrzeń, pełniąc zarówno funkcję akustyczną, jak i estetyczną. Wykorzystano tu sufity systemowe, panele ścienne, przegrody wiszące i stojące. Elastyczność tych rozwiązań pozwoliła na personalizację przestrzeni i stworzenie biura dopasowującego się do konkretnych potrzeb jego użytkowników.

Naturalne rozwiązania dźwiękochłonne

W strefie wejściowej i korytarzach biura ROCKWOOL GBS znalazły się nawiązujące do natury akustyczne panele ścienne Rockfon Senses oraz akustyczny system ścienny z listew drewnianych Rockfon Lamella. Dzięki temu, że ich podstawę stanowią panele dźwiękochłonne z wełny skalnej, rozwiązania te mają najlepsze w swojej klasie właściwości pochłaniania dźwięku. Rockfon Senses, wykonane z organicznych materiałów pochodzących z alpejskich łąk i lasów, delikatnie współgrają z szarością wykładziny podłogowej i okładzin ściennych. Ciepła korytarzom dodaje ognista czerwień mebli oraz drewniane listwy Rockfon Lamella w trzech kolorach: jasny dąb, dąb oraz dąb wędzony.

W strefie open space, oprócz Rockfon Senses, zastosowano także pionowe, jednokolorowe, stojące przegrody akustyczne Rockfon Canva zamontowane na podstawach z kółkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy i w każdym momencie może kształtować akustykę poszczególnych stref open space, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Akustyczne wyspy sufitowe w różnych kształtach

W jadalni i strefie odpoczynku, zaprojektowanych w stylu kawiarnianym, uwagę zwracają żywe barwy oraz ciekawie wykorzystana roślinność, która zdobi ściany i zwisa z sufitu. Tutaj o akustykę dbają trójkątne i okrągłe wyspy sufitowe Rockfon Eclipse. Białe wyspy, przeplatane oświetleniem w kształcie kół, na tle czarnego sufitu oraz ściana z cegły podkreślają oryginalny charakter tego miejsca.

Sale konferencyjne w biurze ROCKWOOL GBS na 4 piętrze budynku są zróżnicowane. W jednej z nich zastosowano panele Rockfon Canva ze zdejmowanymi płótnami, na których nadrukowano zdjęcia zakładów produkcyjnych firmy. W ten sposób stworzono unikalne dekoracje stanowiące jednocześnie barierę akustyczną dla rozchodzenia się dźwięków. Pozostałe sale spotkań cechują jednorodne, przewodnie motywy kolorystyczne: mamy na przykład salę niebieską i zieloną. Na ich ścianach zamontowano akustyczne panele sufitowe Rockfon Color-all w kolorze ściany, uzyskując w ten sposób trójwymiarowy efekt designerski oraz doskonałą akustykę.

Całe wnętrze ROCKWOOL GBS stanowi doskonały przykład zharmonizowania filozofii firmy z praktycznymi i estetycznymi rozwiązaniami akustycznymi, które współtworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca, wspierają dobre samopoczucie i produktywność pracowników. To biuro, które nie tylko spełnia wymagania funkcjonalne, ale także inspiruje i tworzy środowisko pracy zachęcające do powrotu.

  • Inwestor: Grupa ROCKWOOL
  • Autor projektu wnętrz: arch. Krzysztof Draber, Comodo Group
Panele Senses, łączące element zdobniczy, czyli warstwę sprasowanej materii organicznej, z panelem akustycznym, należą do moich ulubionych rozwiązań. Występują one w różnych wymiarach i mają różne warstwy ozdobne. Możemy wybierać pomiędzy sprasowanym mchem, liśćmi, trawą z łąki, trawą z łąki z kwiatami. Dotykając panelu, czujemy jego naturalną strukturę. W zamkniętym pomieszczeniu panele uwalniają też delikatny zapach. Co więcej, są to produkty w trendzie zero-waste. Można je przenieść do innej przestrzeni czy też nowego biura

Krzysztof Draber

Architekt Wnętrz, Comodo Group
1/14

ROCKWOOL GBS Poznań 4th Floor

Kraj:Poznań, Polska
Interior designer:Krzysztof Draber, Comodo Group
Produkty:Rockfon Canva® Panel ścienny, Rockfon Canva® Przegroda stojąca, Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse, Rockfon® Lamella, Rockfon® Universal Baffle
Wymiary:600 x 600, 1160 x 1160, 1200 x 300, 1500 x 600, 1760 x 1160

Powiązane zasoby